HUSOVICKÝ DENÍK 2012


pondělí 31. 12. 12
Silvestr, odpoledne bohoslužby. Kázal Filip, službu měla Máša. Účast jak po vymření. Zpěv bez doprovodu. Po bohoslužbách tradiční vycházka.

neděle 30. 12. 12
Bohoslužby, hrála Olga P., službu měla Mirka Š. Nedělka jen pro předškolní děti, školní zůstaly na kázání. Kafe. Z druhé várky sponzorského vína zbývají poslední čtyři lahve.

sobota 29. 12. 12
Zítra plonková neděle aneb neděle mezi svátky.

pátek 28. 12. 12
Mládež v B.

čtvrtek 27. 12. 12
Schůzka faráře s členem synodní rady. Téma: samofinancování církve.

středa 26. 12. 12
Na Štěpána.

úterý 25. 12. 12
Boží hod vánoční, bohoslužby, večeře Páně. Sbírka na bohoslovce a vikariát. Oproti včerejšku přibyli ke Konečným do orchestru i Jáchym a Klárka, takže muzika opravdu slavnostní! Službu měl Vláďa Z., Jarek K. ještě prodal několik lahví vína, druhá várka pomalu mizí, ještě máte šanci! Kafe, víno, cukroví.

pondělí 24. 12. 12
Štědrý den, odpoledne tradiční Vánoční rozjímání. S Ondřejem tentokrát hráli sourozenci Koneční. Přejeme požehnané svátky!

neděle 23. 12. 12
Bohoslužby, 4. adventní neděle. Svíčky zapalovala Dita H. Kázal Filip, službu měl Ivan C. Nedělku měla Petra S. a Katka C. Prodej vína za sponzorskou cenu jakožto podpora stavby Chráněného bydlení v Nosislavi. Kafe.

sobota 22. 12. 12
Vypadá to, jako by zítra už měly být Vánoce, ale nebudou, jen 4. adventní neděle.

pátek 21. 12. 12
Pohřeb maminky Hany S. v Blahoslavově domě. Početné husovické zastoupení.

čtvrtek 20. 12. 12
Biblická hodina už dnes nebyla, Vánoce jsou za dveřmi.

středa 19. 12. 12
Další várka sponzorských vín je tu, 36 lahví. V neděli si můžete koupit. A podpořit tak stavbu Domova důchodců v Nosislavi. Ve srubu taky zkouška Poletíme?, tak snad to nevypili.

úterý 18. 12. 12
Vánoční večírek, mládežnická oslavička. A že je co slavit!

pondělí 17. 12. 12
Pracovní schůzka faráře a vikáře. Schůzka nešporního výboru.

neděle 16. 12. 12
Ráno bohoslužby, třetí adventní neděle. Tři svíčky zapaloval Adam S. Službu měl Jirka S., v nedělce se zkoušela vánoční hra. Dozvěděli jsme se, že Hance S. zemřela maminka, přejeme hodně síly. Kafe. Generálka. Ve srubu se prodávala sponzorská vína, výtěžek určen na stavbu Chráněného bydlení v Nosislavi, což bude součást brněnského střediska Diakonie. Všechna vína se prodala během čtvrthodiny, tedy ihned. Objednáváme další. Bohoslužby v Domě důstojného stáří v Maloměřicích. Odpoledne kýžený okamžik - dětská vánoční slavnost! Po zpěvu písně a modlitbě měly svůj program nejmenší děti, pak přišla na řadu dlouho očekávaná vánoční hra starších děti Anděláci. Napsal Štěpán Brodský, na piano doprovázel Pavel Horák, režie Ruth Konvalinková a další. Anděl Filip a spousta dalších andělů! Veliký potlesk! Písničky, svíčky na stromečku, balíčky (díky Evě Merclové), modlitba a píseň. Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a zdárném průběhu této slavnosti. A celé neděle.

sobota 15. 12. 12
Nezapomeňte si vzít zítra do kostela peníze, prodáváme sponzorské víno. Výtěžek je určen na stavbu Chráněného bydlení v Nosislavi.

pátek 14. 12. 12
Pohřeb Štefana Fodora v obřadní síni na Ústředním hřbitově a pochování do hrobu na hřbitově v Židenicích. První Filipův pohřeb. Zkouška vánoční hry. Příprava balíčků na dětskou slavnost. Vína z Nosislavi již jsou zde.

čtvrtek 13. 12. 12
Biblická hodina, Ježíš a tolerance (Mk 9,38-41). Pak schůze staršovstva, trochu delší než obvykle.

středa 12. 12. 12
Hezké datum. Farář vykládal vysokoškolské mládeži o pohřbech.

úterý 11. 12. 12
Rozhovor s pozůstalými po Štefanu Fodorovi, pohřeb bude v pátek. Schůzka mládeže, Filip referoval podrobně o knize Pavla Hoška A bohové se vracejí.

pondělí 10. 12. 12
Ruthka K. vzkazuje, že v pátek dostanete křídla a do neděle k tomu nějakou gumku přišijete... Ať žije vánoční hra!

neděle 9. 12. 12
Druhá adventní neděle, bohoslužby s kázáním o Alžbětě, dvě svíčky na adventním věnci zapaloval Kryštof R. Službu měl Jarek K. Když děti odcházely do nedělky, zvedlo se s nimi i mnoho dospělých, kteří mají co do činění s vánoční hrou. Vypadalo to, že odešel každý druhý. Naštěstí nás ještě dost zbylo. Vánoční hra se mohutně zkouší, v nedělce ve srubu i po bohoslužbách v modlitebně. Večer pak Bohoslužba Desert, hostem byl básník Jonáš P. Hájek, hráli Radim Hanousek a Ivan Manolov.

sobota 8. 12. 12
Mládež na výletě v Dalešicích. Husovické listy k rozebrání. Mrzne, topíme naplno. Víc topidel už tu není.

pátek 7. 12. 12
Schůzka Husovických vřešťanů, pokračuje zkoušení vánoční hry.

čtvrtek 6. 12. 12
Biblická hodina, vikář na téma: rozvody (Mk 10, 1-12).

středa 5. 12. 12
Mikuláš, čerti, anděl. Koncert Poletíme? v Metru. 5 let.

úterý 4. 12. 12
Pracovní schůzka faráře a vikáře. Tvorba Husovických listů.

pondělí 3. 12. 12
Nejprve ještě ke včerejšku: Ani deset, ani sedm, ale když se to vezme se vším všudy, tak prý osm a půl. Což zní jak od Felliniho. A teď k tomu vínu: Třetí a čtvrtou adventní neděli přijedou z Nosislavi k nám do sboru a po bohoslužbách budou u nás prodávat vánoční víno za sponzorskou cenu. Výtěžek je určen na stavbu Domova důchodců, resp. chráněného bydlení i pro postižené nad čtyřicet let. Víno bude od nosislavských evangelíků, a jak mi bylo sděleno na konventu, chystá se pro Husovice i odrůda Sauvignon! Cena bude 200 nebo 250 za láhev, což je chytře vymyšleno, protože když dáte na dobročinný účel tisícovku, můžete si vybrat, jestli se chcete nechat odměnit lahvemi čtyřmi či pěti. Tak tedy nezapomeňte, až půjdete 16. a 23. do kostela, vemte si nejméně jeden litr, a dostanete zpátky tři nebo skoro čtyři. (Toto je hádám nejdelší pondělní zápis v Husovickém deníku.)

neděle 2. 12. 12
První adventní neděle. Svíčku na adventním věnci zapaloval David P. Službu měl Petr K. Vyprávění pro děti, o Noemi, Boazovi a Rut, aneb jak to souvisí s Vánocemi. Vysluhování večeře Páně, vysluhovali kurátor, vikář a farář, přistupovaly také děti. Pak kafe a zkouška vánoční hry. Večer Hudební nešpory v Červeném kostele, poslední v tomto roce, a také poslední, které připravovala Lydie P. Nedělala sice tuto práci deset let, jak mylně v kostele zaznělo, ale i těch sedm je úctyhodná doba a sluší se poděkovat. Děkujeme! Účinkoval soubor Čelisti z Bratislavy, jako host vystoupil pěvec opery Slovenského národného divadla Peter Mikuláš. Výtěžek sbírky byl určen pro nově vznikající Chráněné bydlení v Nosislavi. Další peníze získali nosislavští prodejem vánočních vín za sponzorskou cenu (k tomu více zítra).

sobota 1. 12. 12
Tak ta upoutávka v Lidovkách, co jsem o ní psal včera, byla prý jen v Jihomoravském kraji (a ve čtvrtek v MfD). K článku o kapele Poletíme?, který byl na husovických stránkách publikován také včera, jen dodávám, že videoklip této kapely s písničkou Lokomotiva momentálně soutěží v hitparádě České televize Medúza - klikat můžete každou půlhodinu vždy o víkendu. Klipy, které se čtyřikrát po sobě umístí na prvních pěti místech, postupují do tzv. Zlaté Medúzy, což jak píše Rudolf, "nevíme, co znamená, ale rozhodně tam chceme"!

pátek 30. 11. 12
V dnešních Lidových novinách upoutávka na nedělní nešpory, čtvrt strany velká. Takže náš sbor a sbor Brno I po celé republice. Schůzka Husovických vřešťanů, zkouška vánoční hry.

čtvrtek 29. 11. 12
Biblická hodina. Výklad Mk 9,42-50.

středa 28. 11. 12
Vikář v Praze na promoci. Gratulujeme!

úterý 27. 11. 12
Odpoledne katecheze, večer závěrečná část festivalu Moje 20. století. Michal zpovídal Soňu Červenou, pak představení Emigranti.

pondělí 26. 11. 12
Ne, do televize už ne. Tím nemyslím jen ten pořad o výročí Bible kralické, ale i Sváteční slovo.

neděle 25. 11. 12
Bohoslužby, poslední neděle církevního roku. Kázal Filip, službu měl Milan S., mladší děti Katka C., starší děti zkoušely vánoční hru. Kafe.

sobota 24. 11. 12
Farář, vikář, kurátor, místokurátor a Mirka Š. na konventu.

pátek 23. 11. 12
Schůzka Husovických vřešťanů, začaly zkoušky vánoční hry. Debatní kroužek Jiřího F.

čtvrtek 22. 11. 12
Biblická hodina. Co to je - být jako dítě?

středa 21. 11. 12
V pátek na schůzce Vřešťanů se budou rozdělovat role pro vánoční hru.

úterý 20. 11. 12
Pokračoval festival Moje 20. století. Vzpomínala paní Vlasta Jakubová, Víťa Marčík hrál Labyrint světa.

pondělí 19. 11. 12
Začaly přípravy na dětskou vánoční slavnost. Bude se hrát hra Andělé.

neděle 18. 11. 12
Ráno bohoslužby, kázal Filip. Službu měl Ivan C., nedělku Petra S. Kafe. Pak bohoslužby v Domově důchodců v Maloměřicích.

sobota 17. 11. 12
Evangelický kalendář a Na každý den 2013 od zítřka v prodeji. Naopak nástěnné kalendáře jsou vyprodány, dotisk nebude.

pátek 16. 11. 12
Schůzka Husovických vřešťanů.

čtvrtek 15. 11. 12
Začal druhý ročník festivalu Moje 20. století. Vzpomínala Zdena Mašínová, následovalo studentské představení Chaplin.

středa 14. 11. 12
Poslední část Autorského čtení, tentokrát vyprávěli o Gruzii Lukáš Smetana a Martina Prášková, hráli Laco a Mates.

úterý 13. 11. 12
Schůzka mládeže, Filip vyprávěl o knize Job.

pondělí 12. 11. 12
Benovy fotky ze včerejšího Desertu.

neděle 11. 11. 12
Ráno bohoslužby, službu měl Vláďa Z., hrál Joel H., nedělku měla Ruthka K. (starší děti) a Lydie Š. (mladší děti). Večer Bohoslužba Desert, hostem byl hudební věděc Jan Špaček, hrál Jezevec a jezevčík. Povedlo se!

sobota 10. 11. 12
Návrat opravených židlí.

pátek 9. 11. 12
Schůzka Husovických vřešťanů. Jirka S. a Petr K. uklidili na zimu trampolínu. Mládež odjela na Zbytov.

čtvrtek 8. 11. 12
Biblická hodina, pak schůze staršovstva.

středa 7. 11. 12
Autorské čtení v antikvariátu. Četli Bára Vacková a Ondřej Holub, hrál Chris Barickman.

úterý 6. 11. 12
Vikář je na semináři v Praze. Katecheze dospělých, část třetí.

pondělí 5. 11. 12
Truhlář si odvezl židle. Deset nejrozbitějších židlí z modlitebny jsme totiž dali opravit.

neděle 4. 11. 12
Bohoslužby s programem pro děti, kafe. Službu měla Mirka Š. Večer Hudební nešpory v Červeném kostele, hrála Musica bellissima.

sobota 3. 11. 12
Setkání důchodců, bývalých mládežníků.

pátek 2. 11. 12
Odpoledne schůzka Husovických vřešťanů, večer setkání střední generace, takříkajíc dušičkové.

čtvrtek 1. 11. 12
Biblická hodina, vikář probíral podobenství o soudci a vdově. Farářovi se poprvé v životě stalo, že byl na biblické hodině nejstarší. Sbor mládne...

středa 31. 10. 12
Autorské čtení v antikvariátu Smetana. Četla Zita Malaníková, hráli Hana a Hána, vystavuje Jitka Hájková.

úterý 30. 10. 12
Pracovní schůzka faráře a vikáře. Katecheze dospělých, část druhá.

pondělí 29. 10. 12
Schůzka skupiny, která připravuje nový ročník nešpor.

neděle 28. 10. 12
Ráno bohoslužby s dramatickým začátkem, neboť chyběl jeden ze tří klíčů. Nakonec situaci zachránil kurátor, který odemkl ze dvora do domu. Kázal Filip, službu měl Milan S., hrál Jan S. Kafe.

čtvrtek 25. 10. 12
Pohřeb Bedřicha Ventoura v obřadní síni krematoria. Podzimní prázdniny.

středa 24. 10. 12
Vikář, farář i mládež na koncertě Comba Reného Šindelky, kde na piano hraje husovický varhaník (a který navíc slavil zrovna narozeniny).

úterý 23. 10. 12
Pracovní schůzka faráře a vikáře. Katecheze dospělých, chodí Iveta a Igor U. a Ondra Z. Večer mládež, Filip vyprávěl o Jákobově zápasu u potoka Jabok.

pondělí 22. 10. 12
Hledá se varhaník na neděli.

neděle 21. 10. 12
Neděle díkčinění, vysluhování večeře Páně. Vysluhovali farář s vikářem. Službu měl Jarek K., nedělku Hana S. Pohyb pouličních dětí. Kafe. Bohoslužby v Domě důstojného stáří v Maloměřicích. Výprava Vřešťanů na památná místa, kde byli pasováni noví členové. Po návratu do srubu společný oběd a dovádění na trampolíně.

sobota 20. 10. 12
Ve věku devadesáti let zemřel br. Bedřich Ventour. Pohřeb se koná ve čtvrtek 25. 10. v 11:30 v obřadní síni krematoria.

pátek 19. 10. 12
Tak nádherné počasí, že nebylo možné nevzít Vřešťany do terénu. Učitelé Nedělní školy si rozdělovali práci, máme naplánováno až do konce února. Ve srubu lodní schůze, jejíž součástí i grilování, v kanceláři debatní kroužek Jiřího F.

čtvrtek 18. 10. 12
Biblickou hodinu měl poprvé vikář. Farář na oslavě sedmdesátin Sváti Karáska.

středa 17. 10. 12
Rozhovor s manželi C., kteří se chtějí přihlásit k nám do sboru.

úterý 16. 10. 12
Pracovní schůzka faráře a vikáře. Michal D. zveřejnil program druhého ročníku festivalu Moje 20. století a Pepina S. program podzimního cyklu Autorského čtení.

pondělí 15. 10. 12
V Protestantu vyšel Kurtův článek o výstavě sokolských plakátů.

neděle 14. 10. 12
Ráno bohoslužby, poprvé kázal vikář Filip. Šikovný chlapec! Nedělku měla se staršími dětmi Petra S. a s mladšími Marta J. Službu měl Vláďa Z. Večer bohoslužba v Desertu, hostem byl Matěj Hollan, hráli Luciano Mayaci & Janka Schejbalová.

sobota 13. 10. 12
Svatba Dagmar Z. a Aleše N.

pátek 12. 10. 12
Schůzka Husovických vřešťanů. Návrat vikáře z Bělče.

čtvrtek 11. 10. 12
Biblická hodina, příběh o uzdravení deseti malomocných. Schůze staršovstva, kde jsme doporučili navrženou změnu církevního zřízení, zvolili zástupce do seniorátního shromáždění Jeronymovy jednoty a projednávali úpravu hrobu Karla Bohatce.

středa 10. 10. 12
Přízemní mrazíky, začala topná sezóna.

úterý 9. 10. 12
V Husovicích pastorálka a schůze předsednictva konventu, děkujeme všem, kteří pomohli s pohoštěním. Schůzka skupiny mládeže, která bude připravovat další ročníky nešpor.

pondělí 8. 10. 12
Přestavba modlitebny, zítra totiž u nás pastorálka. Vikář na semináři v Bělči, bude tam až do pátku.

neděle 7. 10. 12
Ráno bohoslužby, rodinná neděle. Kafe. Večer nešpory, účinkovali Český chlapecký sbor Boni pueri a Litevský chlapecký sbor Dagilélis. Děkujeme všem, kdo se podíleli na zdárném průběhu, stálo to za to. Bohužel vše překryla smutná událost, Rudolfe, kamaráde, drž se!

sobota 6. 10. 12
Dita S. odjíždí na měsíc do Itálie, Klárka H. na dva měsíce do Švýcarska. Tak se nám brzo vraťte! Poletíme? do Poličky.

pátek 5. 10. 12
Uložení urny Františka S., první vikářův samostatný úkol. Schůzka Husovických vřešťanů, tři prvňáci.

čtvrtek 4. 10. 12
Biblická hodina, boháč a Lazar. Poletíme? na Musilce.

středa 3. 10. 12
Opatrně s trampolínou, američtí lékaři varují před mnohými úrazy.

úterý 2. 10. 12
V našem sboru začal působit vikář Filip Ženatý. Přejeme mu krásný rok!

pondělí 1. 10. 12
Skončil prodloužený víkend. Schůzka ohledně dalších ročníků hudebních nešpor, letošním podzimem končí jedna éra, snad startuje nová.

středa 26. 9. 12
Dojednávání, co kdy kde.

úterý 25. 9. 12
Rozhovor s manželi U. o křtu jejich dcery Terezky.

pondělí 24. 9. 12
Běleč. Schůzka seniorátního výboru a předsednictva konventu.

neděle 23. 9. 12
Ráno bohoslužby, službu měl Petr K., nedělku Ruthka K. Kafe. V poledne svatba Lucie K. a Martina K. Večer farář na schůzce mentorů v Bělči.

sobota 22. 9. 12
Zbytky piva po včerejšku. Svatba Aleny T. a Petra V. Mládež na Křídlech.

pátek 21. 9. 12
Svatba Karoliny T. a Jaroslava J. Na farní zahradě slavila čtyřicátiny Jarmila H. Mladí odjeli na Křídla.

čtvrtek 20. 9. 12
Mládež - kolaudačka na Elgartce.

středa 19. 9. 12
Rozhovor s paní Evou Nováčkovou o uložení urny jejího tatínka Františka Staňka.

úterý 18. 9. 12
Rozhovor se snoubenci Dagmar Z. a Alešem N.

pondělí 17. 9. 12
Od 1. října bude v našem sboru působit vikář Filip Ženatý.

neděle 16. 9. 12
Bohoslužby v Husovicích, službu měl Jarek K., nedělku Petra S. Bohoslužby v Maloměřicích.

sobota 15. 9. 12
Po týdnu farář opět zde. Svatba Adély J. a Michala G.

pátek 7. 9. 12
V poledne svatba Venduly M. a Jana V. Večer grilování na začátek školního roku a stavba trampolíny. Už se skáče!

čtvrtek 6. 9. 12
Dopoledne přivezli trampolínu. Večer schůze staršovstva.

středa 5. 9. 12
Tak ten slíbený návrat k prázdninám. Jaké sborové akce se konaly? Brigáda mládeže, tábor pro děti, rodinná rekreace, voda mládeže, voda dětí, puťák mládeže. Co vím, všechno se vydařilo.

úterý 4. 9. 12
Kunvalďáci to táhli až do půl páté ráno. Přes den pak několikero snoubenců, sňatku chtivých.

pondělí 3. 9. 12
Grilování, sraz brigádníků z Kunvaldu. Živo, noclehy ve srubu.

neděle 2. 9. 12
Ráno bohoslužby, a že byla první neděle v měsíci, tak tedy pro děti. Ačkoliv ještě vlastně prázdniny, děti docela přišly. Službu měl místo Michala Jarek. Pak kafe. Odpoledne svatba Veroniky B. a Jaromíra H.

sobota 1. 9. 12
A je opět září, Husovický deník se znovu rozjíždí. Dneska byla svatba Lucie H. a Jana O. Ale přes prázdniny se toho hodně událo, budeme se k tomu příležitostně vracet.

neděle 24. 6. 12
Bohoslužby, nedělka, kafe. Službu měl Jarda V., nedělku Petra S. a Marta J. Zítra odjíždí farář s mládeží do přírody, a tím končí Husovický deník. Po prázdninách se opět přihlásíme, prozatím přejeme krásné léto!

sobota 23. 6. 12
Svatba Moniky P. a Marka F.

pátek 22. 6. 12
Tradiční grilování na závěr školního roku. Ať žije léto!

čtvrtek 21. 6. 12
Rozhovor se snoubenci Veronikou a Jaromírem. Zítra grilování.

středa 20. 6. 12
Mládež vítala léto piknikem.

úterý 19. 6. 12
Koncert Poletíme? na nádvoří Domu pánů z Kunštátu.

pondělí 18. 6. 12
Rozhovor se snoubenci Adélou J. a Michalem G. Vedro.

neděle 17. 6. 12
Ráno bohoslužby, službu měl Michal H., nedělku Honza R. a další. Kafe pod pergolou. Bohoslužby v Domě důstojného stáří v Maloměřicích.

sobota 16. 6. 12
Léto je tady. Poletíme? odjížděli hrát na neckyádu do Březnice u Příbrami. Rozhovor se snoubenci Michaelou P. a Matejem V. (Je Slovák, proto se píše bez háčku.)

pátek 15. 6. 12
Schůzka Husovických vřešťanů, poslední v tomto školním roce. Prázdniny se blíží.

čtvrtek 14. 6. 12
Odjezd Poletíme? do Prahy, k Vystřelenýmu oku. Biblická hodina, poslední v tomto školním roce. Schůze staršovstva, kupujeme trampolínu. Oslava většího počtu státnic U všech oslů.

středa 13. 6. 12
Schůzka pracovní skupiny, která připravuje nešpory. Za nás se účastnili Vláďa Z., Dita S. a farář. Jde o to, že Lydie P., která měla na přípravě nešpor celá léta největší podíl, letos končí. Pokud neseženeme do konce prázdnin člověka, který by pokračoval v zavedené kvalitě, desátým ročníkem Hudební nešpory v Červeném kostele uzavřeme.

úterý 12. 6. 12
Zítra schůzka pořadatelů nešpor.

pondělí 11. 6. 12
Na dvorku kvete ličidlo americké, čím dál bujnější.

neděle 10. 6. 12
Ráno bohoslužby, nedělka, kafe. Službu měl Jarek K. Večer bohoslužba v klubu Desert, hostem byl herec, scénárista a režisér Jiří Jelínek, hrála Lubica Christophory, které vydatně pomáhal na kytaru a na basu Martin Kyšperský.

sobota 9. 6. 12
Úklid po včerejší svatbě. Poletíme? jeli hrát do Prahy na festival Velká výzva. Svatba Evy V. a Radka D.

pátek 8. 6. 12
Svatba Věrky A. a Tomáše V. Přípravy už od rána, pak obřad v modlitebně, párty na dvorku a v zahradě. Počasí neuvěřitelně vyšlo. Večer přesun k Mikuláškovi.

čtvrtek 7. 6. 12
Přípravy na zítřejší svatbu. Biblická hodina.

středa 6. 6. 12
Na Jeronymovu jednotu odesíláme 13 tisíc.

úterý 5. 6. 12
Prší a ochladilo se. Jak bude asi v pátek?

pondělí 4. 6. 12
Co všechno se včera stalo... To by člověk nevěřil, kolik ty internetové aktualizace vezmou času...

neděle 3. 6. 12
Ráno instalace výstavy obrazů Radky Zábojové a příprava na divadelní představení. Pak bohoslužby s programem pro děti, o Šalomounovi. Hrál Joel H., službu měla Mirka Š. Následovala vernisáž, kde promlouvala autorka a Petr O. kladl dotazy na tělo. Divadlo Facka pak hrálo Cirkus dell´arte aneb Harlekýno strůjcem manželského štěstí. Tuto hru napsal Michal B. A ve verších! Úspěch veliký. Odpoledne přijeli Poletíme? z festivalu v Dalečíně. Večer hudební nešpory v Červeném kostele, kázal husovický farář a hrálo Graffovo kvarteto.

sobota 2. 6. 12
Svatba Simony P. a Marka T. Úklid po včerejšku. Večer stavění scény a zkouška na zítřejší představení.

pátek 1. 6. 12
Noc kostelů. Pršelo jako vždy, ale tentokrát o poznání méně. Přesto se většina programu odehrávala raději ve srubu. Po zahajovacím zvěstování hrálo divadlo DNO Svět podle Fagi, pak se zpívalo ze Svítáku, divadlo DNO hrálo představení Hospodin, Michal H. nás pobavil vzpomínkami na minulost našeho sboru, a na závěr se promítaly filmy o Husovicích. Grilovaly se klobásky a točilo se pivo. Díky všem pořadatelům. Příchozích bylo sto šedesát pět a vypadali spokojeně.

čtvrtek 31. 5. 12
Galerie jednoho díla v naší modlitebně, kde v posledních letech viselo fotografické plátno Petra Barana, doznala změny: Ode dneška zde visí obraz Miroslava Bučka. Večer biblická hodina. Zítra Noc kostelů.

středa 30. 5. 12
Vernisáž výstavy Slet sokolských plakátů v Domě umění. Tuto výstavu připravil Michal D. se spolupracovníky, mezi nimiž byli také Honza C., Jonáš H. Tomáš R. a Kurt, který se s Michalem podílel i na průvodci výstavy. Při vernisáži účinkoval také Michal B. a o občerstvení se starala skoro celá rodina P. Výstavu zahájila paní Jana Kánská, dcera Milady Horákové. Účast evangelíků velmi hojná.

úterý 29. 5. 12
Rozhovor se snoubenci Dášou a Alešem. Zítra v 18 hod je v Domě umění vernisáž výstavy Slet sokolských plakátů.

pondělí 28. 5. 12
Jirka S. a Petr K. spravili slunečníky. To je dobře, protože předpověď počasí se tváří, jakože v pátek má pršet. Ještě nebyla Noc kostelů, kdy by nepršelo.

neděle 27. 5. 12
Svatodušní svátky, bohoslužby s vysluhováním večeře Páně. Službu měl Láry H., nedělku Lucka P. (starší) a Ruthka K. (mladší). Pokračoval Husovický dvorek, obrazy vystavoval Miroslav Buček a pohádku Rosti Pospíšila O strašlivých pirátských myšácích hrál Láry Hauser. Kafe, buchty, slunce.

sobota 26. 5. 12
Svatba Karolíny N. a Jiřího M. Instalace výstavy Míry B.

pátek 25. 5. 12
Schůzka Husovických vřešťanů a brigáda. Uklízelo se ve srubu i v průjezdu, Jirka S. s Danem S. udělali nové lavičky u zahradního krbu. Možná se podaří spravit i slunečníky.

čtvrtek 24. 5. 12
Biblická hodina. U všech oslů se pak psal hromadný dopis Pepině.

středa 23. 5. 12
K dispozici jsou propagační materiály letošní Noci kostelů, sirky, brožurky, plakáty.

úterý 22. 5. 12
Sestaven druhý stoleček pro děti. Rozhovor se snoubenci. Poletíme? odjížděli hrát do Malostranské besedy.

pondělí 21. 5. 12
Přesun hmoty ze srubu do skříně v kanceláři. Noc kostelů se blíží.

neděle 20. 5. 12
Bohoslužby, křest Tobiáše L. Službu měl Milan S., nedělku Michal D. a další. Pak kafe a buchty. Bohoslužby v Domě důstojného stáří v Maloměřicích.

sobota 19. 5. 12
Svatba Gabriely Č. a Ondřeje B. Poletíme? odjížděli hrát do Prahy na festival Skautská alternativa.

pátek 18. 5. 12
Husovičtí vřešťani, chlupatí jak Ezau.

čtvrtek 17. 5. 12
Svátek Nanebevstoupení, bohoslužby v podvečer.

středa 16. 5. 12
Rozhovor se snoubenci Simonou P. a Martinem T. Autorské čtení, četla Lucie Prejzová a Matěj Kašpar Jirásek, hrály Anežka s Haničkou aneb Jezevec a Jezevčík.

úterý 15. 5. 12
Pozítří je neoblíbený a zapomenutý svátek Nanebevstoupení, bohoslužby se konají v 18 hod. Přijde někdo?

pondělí 14. 5. 12
Článek o Desertu, fotky Ben S.

neděle 13. 5. 12
Ráno bohoslužby, službu měl Jirka S., nedělku Eman M. a další. Ondřeje zastoupila Hana S. Kafování na dvorku. Večer Desert, hostem byla výtvarnice Pavla Kačírková, hrál Svaťa Kotas Band.

sobota 12. 5. 12
Svatba Evy J. a Jana G. Pršelo a foukalo. Poletíme? odjížděli hrát do Wroclavi.

pátek 11. 5. 12
Schůzka Husovických vřešťanů. Farář vykládal o Izákovi a jeho studních, hry připravily Františka H. a Dominika P.

čtvrtek 10. 5. 12
Díky Samovi T. založena skupina i facebooková stránka U všech oslů. Večer biblická hodina, a pak schůze staršovstva. Poprvé u nových stolů.

středa 9. 5. 12
Autorské čtení v antikvariátu. Četli Jana Orlová a Lukáš Vavrečka, hrál Jakoubek Doubek.

úterý 8. 5. 12
Výlet mládeže do ZOO.

pondělí 7. 5. 12
Setkání faráře s členem synodní rady.

neděle 6. 5. 12
Ráno bohoslužby, kázal Jiří F. Večer Hudební nešpory v Červeném kostele, účinkovalo Trio Divino.

sobota 5. 5. 12
Zakoupeny nové stoly do kanceláře, díky Milanovi S.

pátek 4. 5. 12
Vřešťani nebyli, je zas prodloužený víkend a je hezky.

čtvrtek 3. 5. 12
Rozhovor se snoubenci Věrkou A. a Tomášem V., kteří budou mít svatbu v Husovicích 8. června. Biblická hodina.

středa 2. 5. 12
Vedro, dusno. V jednu chvíli vystoupila teplota na třicet čtyři stupňů ve stínu.

úterý 1. 5. 12
Tomáš J. před několika dny otevřel svou hospodu. Všichni jste zváni, U všech oslů, Sokolská 10. Čepují Dalešice. Zkolaudováno již mnohými členy sboru.

pondělí 30. 4. 12
Pohřeb Jaroslava Plisky.

neděle 29. 4. 12
Bohoslužby, křest Milana G. Nedělka, kafe a spousty úžasných pochutin.

sobota 28. 4. 12
Svatba Kristýny K. a Aleše N. Léto, největší teplo toho dne za posledních 212 let.

pátek 27. 4. 12
Protože začíná prodloužený víkend, schůzka Husovických vřešťanů nebyla. Rozhovor se snoubenci. Kvetou jabloně.

čtvrtek 26. 4. 12
Biblická hodina, udělalo se teplo.

středa 25. 4. 12
Na obzoru další pohřeb, tentokrát pána, který nebyl členem sboru. Pozůstalí si přáli, aby na pohřbu promluvil evangelický farář. Taky dobře.

úterý 24. 4. 12
Rozhovor se snoubenci Karolinou a Jiřím.

pondělí 23. 4. 12
Pohřeb Jaroslava Palečka.

neděle 22. 4. 12
Bohoslužby, nedělku měla Františka, službu Vláďa. Pokračoval Husovický dvorek, obrazy vystavovala Marie Vrbová, pohádku Velký fuk hrála Adéla Kratochvílová neboli divadlo Kufr.

sobota 21. 4. 12
Poletíme? včera v Kopřivnici, dnes v Potštejně. Zítra pokračuje Husovický dvorek!

pátek 20. 4. 12
Schůzka Husovických vřešťanů, tentokrát ve městě plném tajemství. Večer debatní kroužek Jiřího F.

čtvrtek 19. 4. 12
Rozhovor se snoubenci, pak další s pozůstalými. Večer biblická hodina, slaběji navštívená. Že by kvůli hokeji?

středa 18. 4. 12
Rozhovor se snoubenci, svatební sezóna začíná.

úterý 17. 4. 12
Kvetou višně, kvete broskev. Děkovná sms od Dáši Voňkové.

pondělí 16. 4. 12
Zemřel člen sboru Jaroslav Paleček. Pohřeb v pondělí 23. 4. 13:15 v krematoriu.

neděle 15. 4. 12
Začal XIII. ročník festivalu Husovický dvorek. Bohoslužby, kázání opět na Jakuba, službu měl Michal H., nedělky Honza a Eva R. Výstava obrazů Honzy Valera, autor sám vtipně pohovořil. Představení Víti Marčíka Labyrint světa, výborné. Počasí vydrželo, a přestože divadlo bylo spíš pro dospělé, děti krásně vydržely taky. A ještě jedna věc stojí za zmínku - výše sbírky, která téměř pokryla náklady. Děkujeme! Mezitím se konaly bohoslužby v Domě důstojného stáří v Maloměřicích, za faráře zaskočil Jiří F. Večer pak bohoslužba v Desertu, hostem byla legenda českého folku Dáša Voňková. Čtení sice odmítla, ale neodmítla rozhovor, jak se někteří obávali. A hrála krásně.

sobota 14. 4. 12
Honza V. nainstaloval výstavu obrazů. Teď jen, aby ráno nepršelo, letošní ročník Husovického dvorku zítra začíná.

pátek 13. 4. 12
Schůzka Husovických vřešťanů se tentokrát nekonala.

čtvrtek 12. 4. 12
Biblická hodina, nasycení na poušti. Schůze staršovstva, máme málo zpěvníků.

středa 11. 4. 12
Konečně máme plakáty Husovického dvorku. Díky Marice B. Áčko před barákem, pozvánky rozeslané.

úterý 10. 4. 12
Sakury sněží. Vítr.

pondělí 9. 4. 12
Pondělí velikonoční, tradiční výlet. Trasa tentokrát vedla ze Střelic do Žebětína, což se ukázalo jako pohodová cesta, volená tak, aby se mohly účastnit i rodiny s dětmi. Dítě však bylo jen jedno, mírně šikmooké. Cíle jsme dosáhli poměrně brzy, takže většina z nás si užívala příjemné odpoledne v hospodě U Richarda, kde na zahrádce příjemně hřálo sluníčko a piva měli zajímavá.

neděle 8. 4. 12
Hod boží velikonoční. Bohoslužby s večeří Páně. Službu měl Vláďa Z. Kafe uvnitř, venku zima. Poletuje.

sobota 7. 4. 12
Letos ty sakury vyšly krásně na velikonoce. A kvete i broskev.

pátek 6. 4. 12
Velký pátek. Bohoslužby s večeří Páně.

čtvrtek 5. 4. 12
Zelený čtvrtek. Čtení pašijí podle Matouše. Písně Svítákové.

středa 4. 4. 12
Pohřeb Marie Stávkové, maminky Vaška.

úterý 3. 4. 12
Poletíme? v Metro Music Baru. Oteplilo se a kvetou sakury.

pondělí 2. 4. 12
Zítra Kroskántry v Metru. Náš sbor je sponzorem, takže bychom měli všichni hromadně na koncert, i když nové CD patrně každý zdarma nedostane.

neděle 1. 4. 12
Ráno bohoslužby, rodinná neděle. Službu měl Milan S. Kafe vevnitř, venku zima. Odpoledne se vrátila mládež ze Zbytova. Večer nešpory v Červeném kostele, zpívala Beseda brněnská Bacha a Dómský komorní sbor Pololáníka. Sbírka šla na Diakonii Klobouky.

sobota 31. 3. 12
Březen končí nevlídně. Fouká, prší a je zima. Mládež na Zbytově. I s Pepinou!

pátek 30. 3. 12
Schůzka Husovických vřešťanů. Nové CD Poletíme? Kroskántry v pražské Akropoli.

čtvrtek 29. 3. 12
Biblická hodina, Salome. Rozhovor o bohoslužbách mládeže.

středa 28. 3. 12
Husovické listy 2012/1 připraveny.

úterý 27. 3. 12
Kvete meruňka.

pondělí 26. 3. 12
Dozvuky neděle, nebo spíš ticho po pěšině?

neděle 25. 3. 12
Letního času, tedy o hodinu dříve, ale přesto hojně navštíveny se konaly bohoslužby mládeže. Introitus měl Marek K., první modlitbu Františka H., čtení Ben S. Nad solí uvažoval Michal D., o štěstí Lucka P. a nad Petrovou lítostí Kurt M. Co má v životě smysl?, to bylo hlavní téma. Ohlášky měl farář, přímluvnou modlitbu Honza Ž., poslání a požehnání Klárka H. Písně, které si mládež sama vybrala, hráli muzikanti - Ondřej H., Vojta, Anežka a Péťa K., Klárka P. a Honza Ž. Klárka H. podávala ruce příchozím i odchozím. Bohoslužby trvaly sedmdesát minut, všichni byli potěšeni. Pak kafe a dobroty. Když všichni odešli, přihasili si to Poletíme? a zkoušeli ve srubu jako o život.

sobota 24. 3. 12
Pozor, změna času! Ať neprošvihnete ráno bohoslužby mládeže, to by vás jistě velmi mrzelo!

pátek 23. 3. 12
Schůzka Husovických vřešťanů, velmi jarní.

čtvrtek 22. 3. 12
Biblická hodina, rybník Bethesda.

středa 21. 3. 12
Jaro!

úterý 20. 3. 12
Bohoslužby mládeže komplet připraveny. Tak snad to dobře dopadne. Zvěte! V neděli 25. března.

pondělí 19. 3. 12
Dnes se narodila Anežka Lančová. Gratulujeme!!

neděle 18. 3. 12
Bohoslužby, nedělka. Výroční sborové shromáždění, tentokrát i se světelnými obrazy. Kafe, jaro. Bohoslužby v Maloměřicích. Večer Petr Eben - Labyrint světa a ráj srdce v Blahoslavově domě. Mj. hrál Ondřej H. a četl Láry H.

sobota 17. 3. 12
Úklid farní zahrady, začalo jaro. Krásně teplo.

pátek 16. 3. 12
Vřešťani v sokolovně dováděli na trampolíně. Večer debatní kroužek Jiřího F.

čtvrtek 15. 3. 12
Rozhovor se snoubenci Kristýnou K. a Alešem N. Biblická hodina, podobenství o plevelu. Mládež připravovala bohoslužby - už se to blíží (25.3.)

středa 14. 3. 12
V pátek jdou Vřešťani na trampolínu, sraz je v 15:30 na Kounicové před Stadionem. A je to domluvené na dvě hodiny.

úterý 13. 3. 12
Zveřejněn program letošní husovické Noci kostelů. Je to v podstatě stejné jako vždycky, jen výstavy a divadla se střídají, tentokrát DNO.

pondělí 12. 3. 12
I letos se připojujeme k Noci kostelů. Bude v pátek 1. června.

neděle 11. 3. 12
Ráno bohoslužby, plný dům. Službu měl Jirka S., nedělku Honza R. (starší) a Lucka P. (mladší). Kafe. Po dvaceti letech se vrátil Pepík V. a přivedl i dceru. Večer Desert, hostem byl výtvarník Karel Rechlík a hrála kapela The Drunk Pekáč. Jakýsi Angličan dvakrát narušil program svými výkřiky, dobrou atmosféru však nezrušil. Promítali jsme si také fotografie z výstav a pan Rechlík je komentoval.

sobota 10. 3. 12
Program Dvorku zveřejněn na sborových stránkách.

pátek 9. 3. 12
Schůzka Husovických vřešťanů. Program letošního ročníku Husovického dvorku je připraven.

čtvrtek 8. 3. 12
Biblická hodina, podobenství o rozsévači. Schůze staršovstva, příprava výroční schůze. Mládež pokračovala s natáčením.

středa 7. 3. 12
Po mohutných přípravách natáčení dalších filmů v projektu Před pikolou za pikolou.

úterý 6. 3. 12
Skříň je hotová, vypadá pěkně, ale trochu to změnilo vzhled místnosti. Snad si zvykneme.

pondělí 5. 3. 12
Nová skříň v kanceláři už se montuje, zítra bude hotovo.

neděle 4. 3. 12
Bohoslužby, rodinná neděle. Službu měl Láry H., hrál Ondřej H. Kafe už na dvorečku, sluníčko svítilo. Mládež se pak odebrala na procházku po bývalých brněnských továrnách. Chátrajících.

sobota 3. 3. 12
Návrat varhaníka O. Jaro je tady.

pátek 2. 3. 12
Schůzka Husovických vřešťanů, nevěsta pro Izáka.

čtvrtek 1. 3. 12
Biblická hodina, velká debata. Pak schůzka mládeže, domluva na bohoslužby mládeže, které budou 25. 3.

středa 29. 2. 12
Návštěva jehovistů - myslíte, že Harmagedon může přinést něco pozitivního? Tak to opravdu nevím.

úterý 28. 2. 12
V neděli 25. března budou bohoslužby mládeže. Už se na tom pracuje.

pondělí 27. 2. 12
Tábor v Lovětíně nám bude k dispozici od 29. 7. do 10. 8.

neděle 26. 2. 12
Bohoslužby, první neděle postní. Další kousek Jakuba a večeře Páně. Hrála Hana S., službu měl Jarda V. Nedělní školu vedla Ruthka K. Kafe, rachot. Přijeli ze Šumperka L.

sobota 25. 2. 12
Svatba Lucie W. a Radka J. Krásně.

pátek 24. 2. 12
Schůzka Husovických vřešťanů, výrazně se oteplilo. Že by jaro?

čtvrtek 23. 2. 12
Biblická hodina, vyslání učedníků.

středa 22. 2. 12
Ten nový evidenční dotazník je opravdu zábavný!

úterý 21. 2. 12
Statistika je velmi přesný součet velmi nepřesných čísel.

pondělí 20. 2. 12
Včera nedělku učila Hana S. starší děti a Petra S. mladší děti. Hrál Joel H. Službu měl Ivan C.

neděle 19. 2. 12
Bohoslužby, další část Jakuba - víra a skutky. Kafe. Bohoslužby v Maloměřicích.

sobota 18. 2. 12
Presbyterní konference. Úklid modlitebny po pastorálce.

pátek 17. 2. 12
Schůzka Husovických vřešťanů, zkáza Sodomy. Večer debatní kroužek Jiřího F.

čtvrtek 16. 2. 12
Biblická hodina, vzkříšení dcery Jairovy. Pak schůze staršovstva.

středa 15. 2. 12
Sněžilo.

úterý 14. 2. 12
V modlitebně pastorálka. Děkujeme Míle P., Jarmile H., Věře M. a Jitce H. za přípravu pohoštění. Večer koncert Poletíme v Desertu.

pondělí 13. 2. 12
Přestavba modlitebny na zítřejší pastorálku a další přípravy.

neděle 12. 2. 12
Ráno bohoslužby a kafe. Večer Desert s odbornicí na brněnské vily Dagmar Černouškovou, hrála a zpívala herečka Ypsilonky Jana Šteflíčková.

sobota 11. 2. 12
Farář měl minulý týden dovolenou, navštívil husovického varhaníka ve Francii. Mrazy stále.

čtvrtek 2. 2. 12
Biblická hodina, utišení bouře.

středa 1. 2. 12
Mrazy nepolevují.

úterý 31. 1. 12
Většina presbyterů se kloní k variantě dýha dub. Mrzne.

pondělí 30. 1. 12
Udeřily mrazy. Stolař p. A. nabízí dvě varianty skříně - dýhu nebo lamino. Rozdíl v ceně je pět tisíc.

neděle 29. 1. 12
Bohoslužby, Jk 2,5-7. Nedělku měla Eva R. (mladší) a Petra S. (starší). Službu měla Mirka Š., hrála Hana S. Konec sbírky na křesťanskou službu. Kafe a spousty dobrých věcí k zakousnutí.

sobota 28. 1. 12
Farář zpět z Prahy, deník může pokračovat.

neděle 22. 1. 12
Bohoslužby, kázání na Jk 2,1-4. Hrál Pavel H., službu měl Michal H., nedělku učili Honza R. se staršími a Marta J. s mladšími dětmi. Kafe, stěhování stolu a skříňky zpět do kanceláře.

sobota 21. 1. 12
První letošní svatba na obzoru, snoubenci Lucie W. a Radek J. Pepina odjela na jeden semestr studovat do Portugalska. Mládež se s ní přišla rozloučit na nádraží a na cestu do světa jí předala raneček buchet.

pátek 20. 1. 12
Domluva se stolařem ohledně skříně v kanceláři. Schůzka Husovických vřešťanů, smlouvání Abrahama o Sodomu. Pepina se loučí.

čtvrtek 19. 1. 12
Hasicí přístroj odvezen na tlakovou zkoušku. Biblická hodina, příběh o uzdravení setníkova sluhy. Schůzka učitelů nedělní školy. Mládež v Praze, na výstavě Bohuslava Reynka.

středa 18. 1. 12
Kontrola hasicích přístrojů. To je furt dokola.

úterý 17. 1. 12
Pro účastníky lednového Desertu: Bolek Polívka nakonec 12. února nemůže, tak snad někdy později.

pondělí 16. 1. 12
Ráno si Marika B. vyzvedla masky beranů, ovcí a vlků. Večer mládež a farář na pivu.

neděle 15. 1. 12
Bohoslužby, další část Jakuba. Službu měl Ivan C., hrál Joel H. Nedělku učila Lucka P. (starší) a Ruthka K. (mladší). Kafe. Pak bohoslužby v Domě důstojného stáří v Maloměřicích. Odpoledne v Blahoslavově domě byla prohlášena za druhou farářku sboru Brno II Saša H. Přítomno bylo několik členů našeho sboru.

sobota 14. 1. 12
Na umytých oknech vyprané záclony. Zítra neděle, Saša má tu instalaci.

pátek 13. 1. 12
Nevím, co se děje, ale na schůzku Husovických vřešťanů dorazil jen jeden, Adam S. Pepina a Františka uklízely ve srubové skříni. Hana C. za pomoci Toma C. umyla okna v kanceláři, za což děkujeme.

čtvrtek 12. 1. 12
Biblická hodina, pak schůze staršovstva.

středa 11. 1. 12
Standa Š. našel návrh skříně do kanceláře, který jsme vymýšleli v roce 2007. Možná to použijeme, uvidíme.

úterý 10. 1. 12
Saša H. bude v neděli instalována za farářku sboru Brno II. Akce se koná v Blahoslavově domě, začátek ve 14:30. Přejeme Saše vše nejlepší!

pondělí 9. 1. 12
Sbor bude dostávat od seniorátního výboru tři sta korun za pořádání pastorálky.

neděle 8. 1. 12
Ráno bohoslužby, po svátcích pokračuje řada kázání na epištolu Jakubovu. Službu měl Ivan namísto Máši, které nebylo dobře a zůstala doma. Nedělní škola, učila Hana S. Kafe už zase v kanceláři. Večer bohoslužba v Desertu, na harmoniku hrál (a občas do řeči skákal) Aleš Mrázek, hostem byl herec, režisér a principál František Derfler. Bylo opět plno, v publiku mj. herec Pavel Zatloukal, sochař Jan Šimek, fotograf Petr Baran s chotí, režisér Břetislav Rychlík taktéž s chotí - tolik honorace najednou zde snad ještě nebylo!

sobota 7. 1. 12
Ani snad nic, co by stálo za řeč. Farář s kurátorem se potkali náhodně v nákupním centru, toť vše.

pátek 6. 1. 12
Některé děti nemocné, jiné na horách, proto se schůzka Husovických vřešťanů dnes nekonala.

čtvrtek 5. 1. 12
Biblická hodina, po čase zas v kanceláři, na nové podlaze. Příběh byl ten s tou rozebranou střechou.

středa 4. 1. 12
Farář měl dnes poslední hodinu na JAMU, končí semestr. Rozhovor se snoubenci Věrkou A. a Tomášem V.

úterý 3. 1. 12
Ráno odjel varhaník O. zpět do Francie. Podlaha schne a bude schnout až do čtvrtka. Začala příprava letošního ročníku Husovického dvorku.

pondělí 2. 1. 12
A je po svátcích. Jirka S. dodělal podlahu v kanceláři. Podlaha je hotová! Děkujeme za mnoho hodin práce.

neděle 1. 1. 12
Nový rok, bohoslužby s účastí o něco méně bídnější než včera. Hrála Hana S., službu měla Mirka Š. Večeře Páně. Kafe a víno.