HUSOVICKÝ DENÍK 2011


sobota 31. 12. 11
Poslední den roku, bohoslužby s bídnou účastí. Zpěv bez doprovodu. Tradiční procházka do obřanského lomu. Mládež v B.

pondělí 26. 12. 11
Svátek mučedníka Štěpána. Vánoční prázdniny, Husovický deník se vám ozve opět na Silvestra.

neděle 25. 12. 11
Boží hod vánoční. Bohoslužby s vysluhováním večeře Páně. Hráli: Ondřej H. na cembalo, Jonáš H., Anežka, Vojta a Petr K. na housle, Klára P. na violoncello. Sbírka na bohoslovce a vikariát. Kafe stále ještě ve srubu.

sobota 24. 12. 11
Vánoční rozjímání na Štědrý den. Rumcajs, Opasek, Skácel, Karásek. A zpěv za doprovodu smyčcového orchestříku.

pátek 23. 12. 11
Přípravy na Vánoce.

čtvrtek 22. 12. 11
Petr K. nalakoval patrně poslední vrstvu. Vánoce se blíží.

středa 21. 12. 11
Piano v zimní přírodě, fotografování pianisty. Jakub T. nalakoval další vrstvu. Rozhovor o životě ve sboru s Martinem S.

úterý 20. 12. 11
Jirka S. nalakoval další vrstvu. Katecheze ve srubu, závěrečné sezení. Poněkud opožděně, ale přece děkujeme Mirce Š. za vánoční stromeček. Posloužil už v neděli při dětské slavnosti.

pondělí 19. 12. 11
Jirka S. a Jakub T. lakovali podlahu. Ještě několik nátěrů to chtít bude. Z Francie přijel na Vánoce varhaník Ondřej H.

neděle 18. 12. 11
Čtvrtá adventní neděle, bohoslužby. Hrál Pavel Z., svíčky na adventním věnci zapaloval Tomáš P. Zkouška vánoční hry, kafe. Bohoslužby v Maloměřicích. Zdobení stromečku, chystání na odpoledne. Poletíme? odjížděli hrát do Ústí nad Orlicí. Odpoledne generálka vánoční hry. Dětská vánoční slavnost a hra naostro. Podařilo se! Děkujeme jak dětem, tak Ruthce K., Hance S. a Ditě S., na nichž ležela největší tíha zkoušek. Písničky doprovázali Pavel H. na piano, Anežka K. na housle a Eliška P. na zobcovou flétnu.

sobota 17. 12. 11
Úklid. Děkujeme všem, kdo se podíleli, zejména paní farářové. Mládež na výletě.

pátek 16. 12. 11
Vřešťani, zkouška vánoční hry. Chystání balíčků a dárečků na nedělní dětskou slavnost. Poslední dodělávky podlahy, je vytmeleno a zbroušeno. Díky Jirkovi S. a Ondrovi L. Zítra se bude uklízet a po neděli lakovat.

čtvrtek 15. 12. 11
Biblická hodina, nové víno do nových měchů!

středa 14. 12. 11
Opět práce na podlaze. Tmelení a broušení.

úterý 13. 12. 11
Poletíme? odjížděli hrát do Prahy na akci Lidé ve stínu - křest DVD o Mário Bihárim, slepém romském muzikantovi. Záštitu nad tímto projektem převzala Marta Kubišová. Kromě Mária Bihári a Poletíme? hráli i Bejlí a Zrní.

pondělí 12. 12. 11
Broušení parket, hodně prachu. Tmelení, hodně smradu.

neděle 11. 12. 11
Bohoslužby s rekordní účastí. Křest Danielky K., svíčky zapaloval Ondřej S. Zkouška vánoční hry. Ve srubu dražba knih z bývalé sborové knihovny. Úspěch, vybralo se přes šestnáct set korun. Kafe. Večer Bohoslužba Desert, host Bořivoj Srba, hrál Lukáš Mičko. Spokojenost.

sobota 10. 12. 11
Svatba Jarmily Z. a Karla D. Přítomno více význačných hostí. Posvatební veselí. Večer, jak už to bývá - a je mi trochu stydno to sem psát - úklid.

pátek 9. 12. 11
Zkouška vánoční hry. Poté křik dětí na zahradě, v průjezdu i na ulici, bouchání dveří, hra na varhany a broušení parket, do toho štěkot psa, prostě živý sbor. Večer úklid před zítřejší svatbou.

čtvrtek 8. 12. 11
Výroba Husovických listů. Biblická hodina nad textem o uzdravení malomocného, debata o modlitbě. Pak schůze staršovstva.

středa 7. 12. 11
Pokračovaly práce na podlaze v kanceláři. Broušení parket a podobně.

úterý 6. 12. 11
V kostelnickém bytě byly vyměněny radiátory. Ve srubu katecheze dospělých.

pondělí 5. 12. 11
Jak datum napovídá, Mikuláš, anděl a čerti vyrazili do ulic. Zavítali do některých domácností, kde se Husovičtí vřešťani nalézali. Co se tam dělo, nechce toho nikdo prozraditi.

neděle 4. 12. 11
Bohoslužby s programem pro děti, David králem. Hrál Pavel H. Dvě adventní svíčky zapalovala Dita H. Kancelář mimo provoz, kafe ve srubu. Zkouška vánoční hry v modlitebně. Večer nešpory v Červeném kostele, účinkoval Detsky spevácky zbor Slovenského rozhlasu.

sobota 3. 12. 11
Varhaník Ondřej H., ač ve Francii, spustil webový portál Před pikolou za pikolou, který má napomáhat hudební výchově v Česku. Kancelář je momentálně nepoužitelná, kafe zítra bude muset být výjimečně ve srubu.

pátek 2. 12. 11
Schůzka Husovických vřešťanů, zkoušení vánoční hry. Bláto. V kanceláři se opět pilně pracovalo na nové podlaze, fošny jsou položeny, finále ve 22:45. Děkujeme pracujícím. Ještě zbrousit parkety, vytmelit a nalakovat.

čtvrtek 1. 12. 11
Biblická hodina ve srubu, poprvé s účastí mládeže. Dobře!

středa 30. 11. 11
Pokračování prací na nové podlaze v kanceláři. Půlka je hotová.

úterý 29. 11. 11
Katecheze dospělých v kanceláři pracovní. Na stránkách rozhovor s Michalem D.

pondělí 28. 11. 11
Brigádníci začali pracovat na nové podlaze. Byli to Jirka S., Petr K., Libor P. a Pavel H. Také Láry H., který však byl brzy zraněn a musel být ošetřován. Mezitím Máša K. a Hanka S. třídily ve srubu věci z kanceláře. Pokračování ve středu.

neděle 27. 11. 11
Bohoslužby, první adventní neděle. Svíčku zapaloval David P. Kafe ve vyklizené kanceláři, hovor se více rozléhal než obvykle. Návrat výletníků z Lipové, mládež předala děti rodičům.

sobota 26. 11. 11
Byl dnes trochu problém, že po vyklizení kanceláře nebyly k nalezení kalichy. A zítra je první adventní neděle, takže se vysluhuje večeře Páně! Nakonec, po telefonických konzultacích s brigádníky, se kalichy našly. A kafe zítra prý taky bude!

pátek 25. 11. 11
Malíř domaloval, je hotovo. Mládež s Vřešťany odjeli do Lipové, kde budou celý víkend a vrátí se v neděli.

čtvrtek 24. 11. 11
S ranním úsvitem přišel pan Rozkydal, celé dopoledne bílil, ani nic nerozkydal. Je vymalováno, zítra ráno ještě nějaké dodělávky, prý tak na dvě hodinky. Biblická ve srubu...

středa 23. 11. 11
Brigádníci vyklidili kancelář a připravili ji k malování. Děkujeme všem zúčastněným. Schůzka mládeže, zřejmě na dlouhou dobu poslední, neboť mládež se rozhodla přesunout svá setkávání na čtvrtek, což jinými slovy znamená, že mládež chce chodit na biblickou hodinu. Je skvělé, že na biblické hodině bude víc lidí, že se mládež začleňuje tímto do života sboru. Nicméně vzhledem k demografické situaci hrozí, že několik let nebude mít mládež své samostatné schůzky, ledaže by se našli nějací nečekaní mladí a ještě mladší.

úterý 22. 11. 11
Rozhovor se snoubenci Jarmilou a Karlem. Katecheze dospělých. Závěrečný večer festivalu Moje 20. století. Beseda se Zdeňkem Křivkou, politickým vězněm 50. let, slovo na cestu našeho faráře, představení divadla Líšeň Putin lyžuje a koncert Dáši Voňkové. Festival se velmi vydařil, program byl výborný, na besedy bylo vždy plno. Děkujeme Michalovi D. a dalším studentům, kteří vše organizovali.

pondělí 21. 11. 11
Čtvrtý den festivalu Moje 20. století, koncert Ivy Bittové.

neděle 20. 11. 11
Ráno bohoslužby, kázala Marta Ž., hrál Jan S. Farář kázal v Horních Dubenkách. V nedělce zkoušení vánoční hry. Kafe. Bohoslužby v Domě důstojného stáří v Maloměřicích.

sobota 19. 11. 11
Končí, něco končí.

pátek 18. 11. 11
Schůzka Husovických vřešťanů se nekonala, je prodloužený víkend.

čtvrtek 17. 11. 11
Státní svátek, volno.

středa 16. 11. 11
Mládež v antikvariátu Smetana, básně Alžběty M., písně Zdeňka V. Poté v kavárně Zastávka.

úterý 15. 11. 11
Katecheze dospělých, chodí Věrka A. a Denisa S.

pondělí 14. 11. 11
V noci mráz, přes den hezky.

neděle 13. 11. 11
Bohoslužby, hodně lidí. Odpoledne pohřeb Vladimíra Duška. Večer Desert, hrál Hoochie Coochie Band, host Kamila Kalousová, herečka HaDivadla.

sobota 12. 11. 11
Brigádníci hoblovali prkna na novou podlahu. Večer pak prkna přivezli, jsou připravena v průjezdu. Všem zúčastněným děkujeme! Konal se konvent brněnského seniorátu, všem zúčastněným děkujeme rovněž!

pátek 11. 11. 11
Schůzka Husovických vřešťanů. Rozdávání rolí ve vánoční hře, už nám to začíná.

čtvrtek 10. 11. 11
Biblická hodina, svatba v Káni. Schůze staršovstva.

středa 9. 11. 11
Schůzka mládeže, debata nad myšlenkami D. Bonhoeffera o kvalitě.

úterý 8. 11. 11
Dopoledne v Husovicích pastorálka brněnského seniorátu. Děkujeme všem, kteří přispěli ke zdárnému průběhu akce, naše pohoštění je oblíbené. Putovní výstava o životě na Kubě skončila, putovala do Miroslavi. Odpoledne farář promlouval na Pedagogické fakultě, při příležitosti výstavy svatebních fotografií profesorů Dokud nás smrt nerozdělí. Večer koncert Poletíme? v Metru.

pondělí 7. 11. 11
Poletíme? dnes v televizi, v Dobrém ránu s jedničkou. Bez bicích, bez basy a bez piana. Příprava modlitebny na zítřejší pastorálku.

neděle 6. 11. 11
Ráno bohoslužby, rodinná neděle, David a Goliáš. Odpoledne zemřel bratr Vladimír Dušek, dlouholetý kurátor sboru. Pohřeb bude v neděli ve 14 hod v kostele v Židenicích. Večer nešpory v Červeném kostele, kázal ŠH, hrálo Janáčkovo kvarteto, a hrálo famózně!

sobota 5. 11. 11
Zítra rodinná neděle. A můžete si koupit EK a NKD 2012.

pátek 4. 11. 11
Schůzka Husovických vřešťanů, pocestní u Abrahama. Odjezd mládeže na Zbytov.

čtvrtek 3. 11. 11
Biblická hodina, četli jsme příběh o uzdravení posedlého v Kafarnaum. Poletíme? hráli v Praze.

středa 2. 11. 11
Mládež v antikvariátu Smetana, obrázky Anežky K., Zelené koule a divadlo Líšeň.

úterý 1. 11. 11
Pěkné datum, ani žádná svatba?

pondělí 31. 10. 11
Po podzimních prázdninách Husovický deník opět nabírá obrátky.

neděle 23. 10. 11
Ráno bohoslužby s mimořádným sborovým shromážděním, které mělo rozhodnout, zda budeme začínat bohoslužby v 9:00 nebo 9:30. Po pestré rozpravě, kde zazněly i návrhy začínat v 9:15 nebo v létě v 9 a v zimě v 9:30, nakonec dopadlo hlasování tak, že o pouhé dva hlasy zvítězila devátá nad půl desátou. Nic se tedy nemění.

sobota 22. 10. 11
Výlet Husovických vřešťanů - Vranov, Babí lom, Lelekovice, Česká. Ze Strasbourgu dorazil vyhublý varhaník rovnou do studia. Poletíme? začali natáčet třetí desku.

pátek 21. 10. 11
Dnes nebyli Vřešťani, až zítra - jdou na výlet. Debatní kroužek Jiřího F.

čtvrtek 20. 10. 11
Odpoledne slavnostní bohoslužby v Červeném kostele, oslavy 20 let Evangelické akademie, kázal Pavel Kašpar. Večer biblická hodina o povolání učedníků.

středa 19. 10. 11
Někteří členové sboru demonstrovali za Janáčkovu operu. Večer schůzka mládeže.

úterý 18. 10. 11
Sborový dům se velice třepe, zvláště v okamžicích, kdy kolem projíždí pásový bagr na stavbu v ulici Elgartova. Jestli spadnem a zmizíme pod troskami, požadujte odškodnění od příslušné stavební firmy.

pondělí 17. 10. 11
Dnes se ve sboru nedělo nic zjevného, působily jen skryté síly - domluvy, hovory, kontakty.

neděle 16. 10. 11
Bohoslužby, zase jednou plno. Křest Prokopa R., požehnání Vangelii J. Hrál Joel H. Nedělka, kafe, sladkosti. Pak bohoslužby v Domě důstojného stáří v Maloměřicích. Odpoledne se mládež vrátila ze školky v Miroslavi.

sobota 15. 10. 11
Poletíme? odjížděli hrát do Čelákovic. Zítra křestní neděle.

pátek 14. 10. 11
Schůzka Husovických vřešťanů. Mládež odjela na školku do Miroslavi.

čtvrtek 13. 10. 11
Biblická hodina o Ježíšově kázání v Nazaretu. Pak schůze staršovstva.

středa 12. 10. 11
Farář začal zas učit na JAMU. Mládež se nesešla, je odjetá či nemocná.

úterý 11. 10. 11
"Ahoj, Štěpáne. Jen ti musím napsat, že to bylo pěkný, že si vážím takový práce, kázání v hospodě je síla, vykročení... Děkuju." Takhle to píše dnes v mailu Martin F. To potěší, přiznávám. Ale z jiného soudku: Ode dneška je v průjezdu sborového domu nainstalována výstava Brno pro Kubu. Bude tu téměř celý měsíc.

pondělí 10. 10. 11
Varhaník hlásí ze Strasbourgu, že přijede do Brna natáčet cédéčko a 23. října může hrát. Začala topná sezóna.

neděle 9. 10. 11
Ráno bohoslužby, slavili jsme neděli Díkčinění. Vysluhovala se večeře Páně, písně doprovázela Hana S. Děti v nedělce a štěkal pes. Pak se kafovalo a děti pod dohledem mládeže vyrazily na Hády, kde proběhlo tradiční pasování nových Vřešťanů. Listiny nalezeny a shledány v pořádku. Po návratu do Husovic se ve srubu konal společný oběd, za guláš děkujeme manželům Ruthce a Petrovi K. Farář se oběda neúčastnil, připravoval se na večer a moc mu to nešlo, protože opět štěkal pes. Navzdory tomu se bohoslužba v Desertu vydařila, hostem byl komentátor časopisu Týden a bývalý náměstek ministra vnitra Martin Fendrych, hrálo Trio Milana Kašuby.

sobota 8. 10. 11
Manželům Mirce a Davidovi G. se narodil syn Milan. Už je to pár dní. Gratulujeme!

pátek 7. 10. 11
Svatba Šárky V. a Miloše P. Schůzka Husovických vřešťanů.

čtvrtek 6. 10. 11
Biblická hodina, napojená na výuku nedělní školy. Eman M., který v neděli učí, se dostavil. Díky.

středa 5. 10. 11
Až do včerejška panovalo letní počasí. Dnes se trochu zatáhlo a ochladilo. I tak je teplo. Mládež zaměstnaná. Zítra biblická hodina.

úterý 4. 10. 11
Ne, ty fámy nejsou pravdivé.

pondělí 3. 10. 11
Nejen že máme jedenáct učitelů nedělní školy, ale teď, když je to potřeba, se vyrojilo i sedm varhaníků. Úžasné.

neděle 2. 10. 11
Ráno bohoslužby pro děti, je fakt, že nejvíc bylo těch předškolních. Poprvé bez varhaníka Ondřeje H., který odjel na půl roku do Francie. Vše jsme zvládli s kytarou. Pak kafe na dvorku, počasí rekordně teplé. Odpoledne ordinace nových farářů v Červeném kostele, mezi nimi Saši H. Není to tak dávno, co byla pokřtěna, a už je farářka! Večer nešpory, kázal Jiří G. a hráli Transitus irregularis.

sobota 1. 10. 11
Svatba Lenky V. a Michala Š. Fantastické počasí v arboretu.

pátek 30. 9. 11
Schůzka Husovických vřešťanů. Nádherné letní počasí trvalo celé září.

čtvrtek 29. 9. 11
Pokud se chcete podívat, co jsme s Michalem říkali v televizi o festivalu Moje 20. století, tak je to tady. Celkem pět vstupů.

středa 28. 9. 11
Volno na svatého Václava.

úterý 27. 9. 11
Druhý den festivalu Moje 20. století. Beseda s předsedou brněnské židovské obce Pavlem Friedem, představení divadla Kufr Židovka a koncert skupiny Létající rabín.

pondělí 26. 9. 11
Michal D. s farářem propagovali festival Moje 20. století v České televizi, nejprve v Dobrém ránu s jedničkou, a pak ve Studiu 24. Večer byl festival zahájen promítáním stejnojmenného filmu Olgy Sommerové a besedou s autorkou. Poté četl své básně Ivan M. Jirous a hrála Dáša Vokatá. Program končil besedou s nezvladatelným Johnem Bokem.

neděle 25. 9. 11
Bohoslužby a nedělka, kafe. Nádherné letní počasí.

sobota 24. 9. 11
Křest Jakuba Jiřího Z.

pátek 23. 9. 11
Schůzka Husovických vřešťanů. Poletíme? odjížděli na Křídla. Debatní kroužek Jiřího F.

čtvrtek 22. 9. 11
Na nástěnce již visí plakát festivalu Moje 20. století. Je krásný. A nezapomeňte vy, kterých se to týká - zítra Vřešťani.

středa 21. 9. 11
A dnes druhý tamtéž.

úterý 20. 9. 11
Koncert Poletíme? v Desertu.

pondělí 19. 9. 11
Za týden začíná festival Moje 20. století.

neděle 18. 9. 11
Farář na seniorátním dni horáckého seniorátu v Moravči, zde Jiří F.

sobota 17. 9. 11
Vřešťani začnou v pátek 23. září v 15:30.

pátek 16. 9. 11
Ivan C. koupil pro sbor nový vysavač. Modrý electrolux.

čtvrtek 15. 9. 11
Mimořádné sborové shromáždění, kde budeme hlasovat o to, zda začínat bohoslužby v 9 či 9:30, se bude konat 23. října.

středa 14. 9. 11
Rozhovor se snoubenci Lenkou V. a Michalem Š. Spousty nových článků na sborových stránkách.

úterý 13. 9. 11
Porada učitelů nedělní školy. Neuvěřitelné se stalo skutkem, máme dvanáct učitelů a rozpis na celé pololetí. Farář je dojat.

pondělí 12. 9. 11
Kdo máte fotky z prázdninových husovických akcí, pošlete mi, prosím.

neděle 11. 9. 11
Ráno bohoslužby, kázání o zkouškách aneb počátek souvislé řady na Epištolu Jakubovu. Kafe, teplíčko na dvorku. Večer bohoslužba v Desertu, host Michal Doležel a kapela Sorro. Vydařené, začala další sezóna, již šestá.

sobota 10. 9. 11
Svatba Kláry Ch. a Karla V.

pátek 9. 9. 11
Odpoledne svatba Lucie Š. a Jiřího K. Večer grilování na farní zahradě a promítání fotek z tábora.

čtvrtek 8. 9. 11
Schůze staršovstva. Budeme opravovat hrob Karla Bohatce, mecenáše sboru.

středa 7. 9. 11
Rozhovor o křtu Jakuba Jiřího Z. Rozhovor se snoubenci V. a K.

úterý 6. 9. 11
Snoubenci Karel V. a Klára Ch. Br. Malenovský v autobusu.

pondělí 5. 9. 11
Br. Dušek pozdravuje všechny ve sboru.

neděle 4. 9. 11
Bohoslužby, první po prázdninách. Vyprávění pro děti - Saul králem. Nádherné počasí, přes třicet stupňů. Kafe, víno, švestky.

sobota 3. 9. 11
Svatba Nikol R. a Jaroslava K.

pátek 2. 9. 11
Rozhovor se snoubenci V. a Ch. Léto v Brně.

čtvrtek 1. 9. 11
A je po prázdninách. Husovický deník se opět rozjíždí. Půlnoc zastihla srub při životě: Mládež si pouštěla filmy s Harry Potterem, všech osm kousků. Začali ve středu 15:30 a skončili ve čtvrtek také v 15:30. Přežili. Někteří.

neděle 26. 6. 11
Bohoslužby, kafe. Kurátor zpět z Indie. Farář s mládeží odjíždějí na pracovní pobyt na Vysočinu. A tím končí Husovický deník, na shledanou opět po prázdninách.

sobota 25. 6. 11
Úklid po včerejšku. Poletíme? odjížděli hrát do Prahy na festival United Islands. Svatba Ivety Ch. a Igora U.

pátek 24. 6. 11
Rozhovor se snoubenci Dagmar T. a Janem H. Poletíme? odjížděli hrát do Valašského Meziříčí a Karviné. Vítání prázdnin aneb tradiční grilování na závěr školního roku. Nebylo dětí víc než dospělých?

čtvrtek 23. 6. 11
Rozhovor s manželi R. o křtu jejich dcery.

středa 22. 6. 11
Schůzka mládeže, poslední před prázdninami.

úterý 21. 6. 11
První letní den. Rozhovor se snoubenci Lucií Š. a Jiřím K.

pondělí 20. 6. 11
Rozhovor se snoubenci Jolanou Š. a Jindřichem V.

neděle 19. 6. 11
Bohoslužby na Trojiční neděli. Nedělka, kafe. Bohoslužby v Domě důstojného stáří v Maloměřicích.

sobota 18. 6. 11
Svatba Šárky Ch. a Milana K. Poletíme? odjížděli hrát na Blatenský fest.

pátek 17. 6. 11
Svatba Ilony Ť. a Martina B. Schůzka Husovických vřešťanů. Poletíme? odjížděli hrát do Kuřimi.

čtvrtek 16. 6. 11
Svatba Moniky F. a Jiřího J. Obzvlášť vypečené...

středa 15. 6. 11
Rozhovor se snoubenci Klárou Š. a Robertem S. Schůzka mládeže, debata o ekumenismu.

úterý 14. 6. 11
Zdraví kurátor z Indie.

pondělí 13. 6. 11
Rozhovor se snoubenci Kateřinou J. a Tomášem V.

neděle 12. 6. 11
Svatodušní svátky. Ráno bohoslužby se křtem Marka H., požehnáním Marianě K. a vysluhováním večeře Páně. Kafe, frgály a jiné dobroty. Narodil se Tobiáš L.! Večer bohoslužba Desert, hostem byl Miloš Černoušek alias Cyril Drozda, hrála Jazzová mafie.

sobota 11. 6. 11
Svatba Veroniky K. a Aleše H. Zítra svatodušní svátky, to znamená, že by všichni křesťané měli přijít do kostela. Uvidíme...

pátek 10. 6. 11
Schůzka Husovických vřešťanů.

čtvrtek 9. 6. 11
Schůze staršovstva. Jak to tak bývá, z výměny koberce se vyklubala předělávka podlahy. Dobře.

středa 8. 6. 11
Schůzka mládeže - vztah křesťanů k Židům. Obnovená Era.

úterý 7. 6. 11
Rozhovor se snoubenci Monikou F. a Jiřím J.

pondělí 6. 6. 11
Občanské sdružení Handicap Brno poslalo poděkování za podporu a Adopce na dálku připomíná, že v červen je měsíc, kdy posíláme pravidelný dar na Tonyho.

neděle 5. 6. 11
Ráno bohoslužby s vyprávěním pro děti, tentokrát o konci kněze Elího a jeho synů. Kafe. Večer nešpory v Červeném kostele, účinkoval Brno Gospel Choir, sbírka šla na o. s. Handicap Brno. Z Drážďan se vrátili účastníci Kirchentagu.

sobota 4. 6. 11
Svatba Veroniky P. a Tomáše V.

pátek 3. 6. 11
Několik členů sboru se sešlo na oslavě padesátin Tomáše T. a dalších.

čtvrtek 2. 6. 11
Svátek nanebevstoupení, zřejmě čím dál méně oblíbený. Účast bídná, ale konalo se.

středa 1. 6. 11
Mládež odjela na Kirchentag do Drážďan.

úterý 31. 5. 11
Krásné počasí, kvetou růže.

pondělí 30. 5. 11
Rozhovor se snoubenci Ivetou Ch. a Igorem U.

neděle 29. 5. 11
Ráno bohoslužby. Farář na seniorátní rodinné neděli ve Vanovicích, zastupoval Jiří F. Nedělka, kafe.

sobota 28. 5. 11
Únava po Noci kostelů. Poletíme? odjížděli hrát do Dalečína.

pátek 27. 5. 11
Noc kostelů. Pršelo skoro celou dobu. Při zahájení nás bylo jenom pár, na ostatní programy trochu víc. Nejvíc lidí bylo na představeních divadla Facka. Petr K. čepoval Poutníka a Dan S. griloval klobásky. Oběma velmi děkujeme. Také všem, kteří měli službu a hovořili s návštěvníky. Přišlo jich asi sto padesát. Je to méně než vloni, kdy jich bylo asi dvě stě. Pár záběrů tu udělala Česká televize, vysílat se to bude v Křesťanském magazínu.

čtvrtek 26. 5. 11
Přípravy na Noc kostelů vrcholí. Petr K. přivezl sud poutnického piva. Večer se tu objevili Dita s Danem a poklidili, nachystali, připravili. Díky! Bohužel bude asi špatné počasí, ale to nevadí, loni taky pršelo, a přitom to bylo vydařené.

středa 25. 5. 11
Schůzka mládeže netradičně v terénu. Koncert Poletíme? v Metru.

úterý 24. 5. 11
Rozhovor se snoubenci Ilonou Ť. a Martinem R. Léto.

pondělí 23. 5. 11
Schůzka se snoubenci Veronikou K. a Michalem J.

neděle 22. 5. 11
Ráno bohoslužby a nedělka, pak vernisáž výstavy obrazů a obrázků Marie Plotěné. Poté představení Bilbo Compagnie Vokův pes Vilém. Tím téměř skončil Husovický dvorek, teď už jen v pátek Noc kostelů, kde bude hrát divadlo Facka.

sobota 21. 5. 11
Odjezd Poletíme? do Písku na festival Rockem proti rakovině. Marie Plotěná s manželem nainstalovali zítřejší výstavu. Zítra Bilbo!

pátek 20. 5. 11
Schůzka Husovických vřešťanů. Debatní kroužek Jiřího F.

čtvrtek 19. 5. 11
Letní počasí. Lenka H. v nemocnici, ale zítra ji pouští domů, tak snad to bude dobré.

středa 18. 5. 11
Schůzka mládeže tentokrát netradičně - byli jsme společně na koncertě v aule JAMU, kde byla provedena bakalářská kompozice husovického varhaníka Ondřeje H. Hrál Soubor pro soudobou hudbu a bylo přítomno hodně členů sboru a dalších příznivců. Skladba se jmenovala Naše vrata nevrzajó, což mnozí dávali do souvislosti s našimi vraty do průjezdu, které dva roky příšerně vrzaly a teď už ne. V partituře je však také uvedeno: "Zavolala na šuhájke, aj, chlapci, poďte k nám, naše vrata nevrzajó, a deť já jich zalévám!" (líšeňská folklórní píseň). Pěkné to bylo.

úterý 17. 5. 11
Ve farní kanceláři jsou k dispozici brožurky s programem Noci kostelů. Letos nebudou poutnické pasy, razítka se dávají přímo do brožurek.

pondělí 16. 5. 11
Rozhovor se snoubenci Bohdanou G. a Radkem M. A Šárkou Ch. a Milanem K.

neděle 15. 5. 11
Čilá noc dětí ve srubu. Ráno deštivé a pršelo celé dopoledne. Z toho důvodu výstava řezeb Miroslava Karfuse byla instalována v modlitebně (a vyjímala se tam docela dobře). Představení divadla Polárka Kutilové bylo zrušeno. Skončila řada kázání na desatero. Bohoslužby v Maloměřicích. Kafe, déšť a bláto.

sobota 14. 5. 11
Z divadla Polárka si přišli obhlídnout naše prostory. Bylo shledáno, že v případě deště uvnitř nelze (předpověď je nepříznivá). Instalace výstavy řezeb Miroslava Karfuse. Hlavně však velká akce Vřešťanů. Dopoledne si mládež převzala děti a vyrazila s nimi do terénu. Po celém dni v brněnských ulicích se odpoledne všichni vrátili na zahradu. Ugrilovali si večeři a přespali ve srubu.

pátek 13. 5. 11
Dnes nebyli Vřešťani, protože mají zítra velkou akci.

čtvrtek 12. 5. 11
Biblická hodina, pak schůze staršovstva. Příprava Noci kostelů.

středa 11. 5. 11
Rozhovor se snoubenci Veronikou P. a Tomášem V. Schůzka mládeže, debata o roli vzdělání a dalších tématech.

úterý 10. 5. 11
Obdrželi jsme pro sborovou knihovnu jeden výtisk publikace Po stopách památek reformace v ČR. Možno zapůjčit.

pondělí 9. 5. 11
Úplně jasno.

neděle 8. 5. 11
Ráno bohoslužby, nedělka a kafe. Večer Desert, hrál Martin Evžen Kyšperský, hostem byla Olga Špátová. Výborné!

sobota 7. 5. 11
Svatba Zdeňky D. a Kamila H. Nádherné počasí.

pátek 6. 5. 11
Schůzka Husovických vřešťanů, tentokrát s Michalem D. Mládež odjížděla na školku do Veselí, Poletíme? odjížděli hrát do Písku. Na dvorku bazar obnošeného šatstva.

čtvrtek 5. 5. 11
Všechny ve sboru pozdravuje br. Dušek. Biblická hodina, pokušení na poušti.

středa 4. 5. 11
Schůzka mládeže, program o vztahu k národnostním menšinám.

úterý 3. 5. 11
Prší, někde i sněží.

pondělí 2. 5. 11
Uvedení knihy Mariky B. a Štěpána H. Jonáš. Vydařený večer.

neděle 1. 5. 11

úterý 31. 5. 11
Krásné počasí, kvetou růže.

pondělí 30. 5. 11
Rozhovor se snoubenci Ivetou Ch. a Igorem U.

neděle 29. 5. 11
Ráno bohoslužby. Farář na seniorátní rodinné neděli ve Vanovicích, zastupoval Jiří F. Nedělka, kafe.

sobota 28. 5. 11
Únava po Noci kostelů. Poletíme? odjížděli hrát do Dalečína.

pátek 27. 5. 11
Noc kostelů. Pršelo skoro celou dobu. Při zahájení nás bylo jenom pár, na ostatní programy trochu víc. Nejvíc lidí bylo na představeních divadla Facka. Petr K. čepoval Poutníka a Dan S. griloval klobásky. Oběma velmi děkujeme. Také všem, kteří měli službu a hovořili s návštěvníky. Přišlo jich asi sto padesát. Je to méně než vloni, kdy jich bylo asi dvě stě. Pár záběrů tu udělala Česká televize, vysílat se to bude v Křesťanském magazínu.

čtvrtek 26. 5. 11
Přípravy na Noc kostelů vrcholí. Petr K. přivezl sud poutnického piva. Večer se tu objevili Dita s Danem a poklidili, nachystali, připravili. Díky! Bohužel bude asi špatné počasí, ale to nevadí, loni taky pršelo, a přitom to bylo vydařené.

středa 25. 5. 11
Schůzka mládeže netradičně v terénu. Koncert Poletíme? v Metru.

úterý 24. 5. 11
Rozhovor se snoubenci Ilonou Ť. a Martinem R. Léto.

pondělí 23. 5. 11
Schůzka se snoubenci Veronikou K. a Michalem J.

neděle 22. 5. 11
Ráno bohoslužby a nedělka, pak vernisáž výstavy obrazů a obrázků Marie Plotěné. Poté představení Bilbo Compagnie Vokův pes Vilém. Tím téměř skončil Husovický dvorek, teď už jen v pátek Noc kostelů, kde bude hrát divadlo Facka.

sobota 21. 5. 11
Odjezd Poletíme? do Písku na festival Rockem proti rakovině. Marie Plotěná s manželem nainstalovali zítřejší výstavu. Zítra Bilbo!

pátek 20. 5. 11
Schůzka Husovických vřešťanů. Debatní kroužek Jiřího F.

čtvrtek 19. 5. 11
Letní počasí. Lenka H. v nemocnici, ale zítra ji pouští domů, tak snad to bude dobré.

středa 18. 5. 11
Schůzka mládeže tentokrát netradičně - byli jsme společně na koncertě v aule JAMU, kde byla provedena bakalářská kompozice husovického varhaníka Ondřeje H. Hrál Soubor pro soudobou hudbu a bylo přítomno hodně členů sboru a dalších příznivců. Skladba se jmenovala Naše vrata nevrzajó, což mnozí dávali do souvislosti s našimi vraty do průjezdu, které dva roky příšerně vrzaly a teď už ne. V partituře je však také uvedeno: "Zavolala na šuhájke, aj, chlapci, poďte k nám, naše vrata nevrzajó, a deť já jich zalévám!" (líšeňská folklórní píseň). Pěkné to bylo.

úterý 17. 5. 11
Ve farní kanceláři jsou k dispozici brožurky s programem Noci kostelů. Letos nebudou poutnické pasy, razítka se dávají přímo do brožurek.

pondělí 16. 5. 11
Rozhovor se snoubenci Bohdanou G. a Radkem M. A Šárkou Ch. a Milanem K.

neděle 15. 5. 11
Čilá noc dětí ve srubu. Ráno deštivé a pršelo celé dopoledne. Z toho důvodu výstava řezeb Miroslava Karfuse byla instalována v modlitebně (a vyjímala se tam docela dobře). Představení divadla Polárka Kutilové bylo zrušeno. Skončila řada kázání na desatero. Bohoslužby v Maloměřicích. Kafe, déšť a bláto.

sobota 14. 5. 11
Z divadla Polárka si přišli obhlídnout naše prostory. Bylo shledáno, že v případě deště uvnitř nelze (předpověď je nepříznivá). Instalace výstavy řezeb Miroslava Karfuse. Hlavně však velká akce Vřešťanů. Dopoledne si mládež převzala děti a vyrazila s nimi do terénu. Po celém dni v brněnských ulicích se odpoledne všichni vrátili na zahradu. Ugrilovali si večeři a přespali ve srubu.

pátek 13. 5. 11
Dnes nebyli Vřešťani, protože mají zítra velkou akci.

čtvrtek 12. 5. 11
Biblická hodina, pak schůze staršovstva. Příprava Noci kostelů.

středa 11. 5. 11
Rozhovor se snoubenci Veronikou P. a Tomášem V. Schůzka mládeže, debata o roli vzdělání a dalších tématech.

úterý 10. 5. 11
Obdrželi jsme pro sborovou knihovnu jeden výtisk publikace Po stopách památek reformace v ČR. Možno zapůjčit.

pondělí 9. 5. 11
Úplně jasno.

neděle 8. 5. 11
Ráno bohoslužby, nedělka a kafe. Večer Desert, hrál Martin Evžen Kyšperský, hostem byla Olga Špátová. Výborné!

sobota 7. 5. 11
Svatba Zdeňky D. a Kamila H. Nádherné počasí.

pátek 6. 5. 11
Schůzka Husovických vřešťanů, tentokrát s Michalem D. Mládež odjížděla na školku do Veselí, Poletíme? odjížděli hrát do Písku. Na dvorku bazar obnošeného šatstva.

čtvrtek 5. 5. 11
Všechny ve sboru pozdravuje br. Dušek. Biblická hodina, pokušení na poušti.

středa 4. 5. 11
Schůzka mládeže, program o vztahu k národnostním menšinám.

úterý 3. 5. 11
Prší, někde i sněží.

pondělí 2. 5. 11
Uvedení knihy Mariky B. a Štěpána H. Jonáš. Vydařený večer.

neděle 1. 5. 11
Ráno bohoslužby, Láry měl čtené. Farář kázal v Herlíkovicích. Odpoledne ekumenická bohoslužba před Domem umění a blokáda pochodu neonacistů. Večer Hudební nešpory v Červeném kostele, účinkovali Richard Novák a Petr Kolař.

sobota 30. 4. 11
Čarodějnice.

pátek 29. 4. 11
Vřešťani tentokrát nebyli. Poletíme? jeli hrát do Vyškova.

čtvrtek 28. 4. 11
Poletíme? odjížděli hrát na Čarodějáles. Biblická hodina o Ježíšově křtu.

středa 27. 4. 11
Schůzka mládeže, program tentokrát o poezii.

úterý 26. 4. 11
Farář měl bohoslužby na Evangelické akademii. Prší a ochladilo se.

pondělí 25. 4. 11
Jako vždy na velikonoční pondělí i tentokrát jsme vyrazili na hromadný výlet. Zpočátku bylo krásně, prohlídka kunštátského zámku byla zajímavá. Pak jsme zarazili v hospodě pod zámkem a dobře jsme udělali. Přišlo krupobití a vytrvalý déšť, takže na další atrakce už nedošlo a jeli jsme domů.

neděle 24. 4. 11
Velikonoční neděle. Bohoslužby, kázání o zahradníkovi podle Jana. Krásné počasí, kafe, víno, mazance. Odpoledne bouřka.

sobota 23. 4. 11
Ve srubu zkouška Poletíme?, mají nové písničky. Pak odjeli hrát někam do jižních Čech. Teplo.

pátek 22. 4. 11
Velkopáteční bohoslužby, kázání o Ježíšově šatu. Večeře Páně.

čtvrtek 21. 4. 11
Čtení pašijního příběhu, tentokrát podle evangelisty Jana.

středa 20. 4. 11
Schůzka mládeže za teplého počasí, venku před srubem.

úterý 19. 4. 11
Rozhovor se snoubenci Veronikou K. a Alešem H.

pondělí 18. 4. 11
Ve srubu zkouška Poletíme?. Jasno.

neděle 17. 4. 11
Květná neděle. Ráno bohoslužby, pak vernisáž výstav obrazů Petra Ferebauera a divadlo DNO se Světem podle Fagi. Mezitím bohoslužby v Domě důstojného stáří v Maloměřicích a večer koncertoval náš varhaník v Blahoslavově domě.

sobota 16. 4. 11
Celé odpoledne vykuřováni sousedem, který pálil plevel. Ve srubu zkouška Zrzavého Sherlocka. Obrazy jsou tu, ale nainstalovány budou až ráno. Doufejme, že se to stihne.

pátek 15. 4. 11
Schůzka Husovických vřešťanů. Hanka C. umyla okna. Pomáhala jí Dita S.

čtvrtek 14. 4. 11
Biblická hodina, potom schůze staršovstva. Sborové dopisy jsou hotové a připravují se k odeslání.

středa 13. 4. 11
Mládež tentokrát v kavárně Trojka, kde pořádal Michal D. besedu s politickým vězněm Pavlem Hubačkou.

úterý 12. 4. 11
Schůze seniorátního odboru pro práci s dětmi. Zrovna v Husovicích hodně pršelo. Ondřej L. a Hurón se psem pracovali na poličkách jednak ve farním bytě, jednak ve farní kanceláři. Děkujeme!

pondělí 11. 4. 11
Kvete broskev, kvetou višně, kvetou tulipány.

neděle 10. 4. 11
Krásná a bohatá neděle. Nejprve bohoslužby s kázáním na "nepokradeš", pak vernisáž výstavy Markéty Sládečkové, která vystavovala návrhy kostýmů k inscenaci Gazdina roba. Potom Víťa Marčík se synem hráli Tři zlaté vlasy děda Vševěda. A dali si na faře i oběd. Večer bohoslužba Desert, kde hráli Lukáš Duchoň a Jarek Viteker, hostem byl herec Honza Kolařík.

sobota 9. 4. 11
Instalace výstavy s Markétou a Sváťou S. Poletíme? odjížděli hrát do Hradce Králové. Ochladilo se.

pátek 8. 4. 11
Schůzka Husovických vřešťanů. Mladí chlapci na brigádě u B.

čtvrtek 7. 4. 11
Biblická hodina v nesnázích. Silný vítr zmítal naším poutačem. Sakury kvetou nádherně.

středa 6. 4. 11
Schůzka mládeže, tentokrát jsme nahlédli k sousedům - řeč byla o odpustcích, očistci i svatých.

úterý 5. 4. 11
Kvete zlatý déšť, kvetou sakury.

pondělí 4. 4. 11
Schůze dozorčí rady brněnského střediska Diakonie se zástupci brněnských sborů, kde se řešily možnosti bližší spolupráce.

neděle 3. 4. 11
Ráno bohoslužby s vyprávěním pro děti. Pak kafe venku. Večer nešpory, účinkovala Capella ornamentata.

sobota 2. 4. 11
Obdrželi jsme certifikát, v němž se uvádí, že náš sbor věnoval Sdružení Krajina finanční dar na zabezpečení péče o přírodně cenná území, a zároveň se tímto stává patronem a symbolickým vlastníkem 66m2 rašelinných luk na Vysočině, jimž svým darem zajistil trvalou péči a obhospodařování.

pátek 1. 4. 11
Rozhovor pro Trans World Radio o Husovickém dvorku. Husovičtí vřešťani na jarní procházce. Kvetou meruňky.

čtvrtek 31. 3. 11
Biblická hodina o kázání Jana Křtitele. Autorské čtení v antikvariátu Smetana.

středa 30. 3. 11
Schůzka mládeže, náhradní program nad článkem z Protestanta od Petra Tureckého.

úterý 29. 3. 11
Jirka S. si dal dnes brigádu - vylepšil vrata a použil zbylou dlaždu u krbu.

pondělí 28. 3. 11
Zítra bude farář natáčet Sváteční slovo, doufám, že už naposled. Ten pořad je divný.

neděle 27. 3. 11
Bohoslužby, sbírka na pobyt dětí z Bohemky a Veselynivky v Bělči. Taky na Japonsko. Kafe.

sobota 26. 3. 11
Plakát Husovického dvorku. Poletíme? odjížděli hrát na Febiofest.

pátek 25. 3. 11
Schůzka Husovických vřešťanů. Debatní kroužek Jiřího F.

čtvrtek 24. 3. 11
Dnes nebyla biblická hodina, protože se konala Akce pro Kubu - bohoslužby, průvod na podporu Dam v bílém, promítání filmu a panelová diskuse. Účast z našeho sboru ovšem - až na jednu výjimku - žalostná.

středa 23. 3. 11
Mládež, nebo sdružení, nebo parta? Zítra nebude biblická hodina, namísto toho se zúčastníme akce Brno pro Kubu, kterou organizují Člověk v tísni a ČCE. Přijďte podpořit svobodu na Kubě, začátek bohatého programu v 17 hod v Červeném kostele.

úterý 22. 3. 11
Tak dneska ne, až zítra. Připojili jsme se k aktivitě brněnské veřejnosti proti pochodu neonacistů. Jaro.

pondělí 21. 3. 11
Marika B. udělala plakát Husovického dvorku. Zítra se bude tisknout.

neděle 20. 3. 11
Bohoslužby a kafe, pak ještě bohoslužby v Maloměřicích.

sobota 19. 3. 11
Konečně přestalo pršet.

pátek 18. 3. 11
Vřešťani nebyli, jsou prázdniny. Už třetí den nepřetržitě prší, dnes dokonce sněžilo.

čtvrtek 17. 3. 11
Zahájen jarní cyklus autorského čtení v antikvariátu Smetana.

středa 16. 3. 11
Mládež, debata o časopisu Bratrstvo a dalších akcích.

úterý 15. 3. 11
Dlouho vyhlížená kniha Jonáš snad konečně zanedlouho vyjde. Uvedení se plánuje na pondělí 2. května v 17 hod v Trojce.

pondělí 14. 3. 11
V modlitebně zkouška Zrzavého Sherlocka, posíleného o buben Michala J.

neděle 13. 3. 11
Ráno bohoslužby s vysluhováním večeře Páně. První neděle postní. Kafe. Večer Desert, hostem byl hudebník Tomáš Vtípil, který předvedl akustickou verzi elektronické hudby.

sobota 12. 3. 11
Zítra první neděle postní, vysluhování večeře Páně.

pátek 11. 3. 11
Husovičtí vřešťani v terénu, přišlo jaro.

čtvrtek 10. 3. 11
Biblická hodina, pak schůze staršovstva.

středa 9. 3. 11
Mládež, tentokrát s přednáškou Lucie P. o Petrohradu. A s obrázky.

úterý 8. 3. 11
U nás pastorálka brněnského seniorátu. Děkujeme Věře M., Míle P., Květě S., Blance R. a Jitce H. za pohoštění. A prvním třem jmenovaným i za celé dopoledne.

pondělí 7. 3. 11
Přestavba modlitebny na zítřejší pastorálku.

neděle 6. 3. 11
Bohoslužby s vyprávěním pro děti, tentokrát o Samsonovi. Kafe, podpisování připomínek k územnímu plánu.

sobota 5. 3. 11
Někteří presbyteři se účastnili presbyterní konference. Zítra neděle s programem pro děti.

pátek 4. 3. 11
Vřešťani byli tentokrát v sokolovně na Kounicově ulici, zaskákat si na trampolíně.

čtvrtek 3. 3. 11
Biblická hodina - dvanáctiletý Ježíš v chrámě.

středa 2. 3. 11
Mládež na večeru romské kultury, který pořádal Michal D.

úterý 1. 3. 11
Program Noci kostelů je připraven, nezapomeňte - pátek 27. května.

pondělí 28. 2. 11
Novými členy sboru se stali Standa Š. a Lucie N.

neděle 27. 2. 11
Bohoslužby s kázáním o dni odpočinku, pak výroční sborové shromáždění. Sbor žije. Nedělka, kafe.

sobota 26. 2. 11
Co se týče divadel, Husovický dvorek je připraven. Co se týče výstav, tak vpodstatě také, ale je tam zatím jedna nejasnost.

pátek 25. 2. 11
Husovičtí vřešťani a Rychlé šípy.

čtvrtek 24. 2. 11
Biblická hodina, zcela netradičně kromě paní farářové samí chlapi.

středa 23. 2. 11
Mládež v Desertu na koncertě Homoguru.

úterý 22. 2. 11
Přípravy na výroční sborové shromáždění, které bude v neděli.

pondělí 21. 2. 11
Jaro se blíží, udeřily mrazy.

neděle 20. 2. 11
Bohoslužby s kázáním na téma (ne)zneužití božího jména. Kafe, nedělka. Poté bohoslužby v Domě důstojného stáří v Maloměřicích.

sobota 19. 2. 11
Čtyři presbyteři z Husovic na přednášce prof. Filipiho o modlitbách v bohoslužbách.

pátek 18. 2. 11
Schůzka Husovických vřešťanů, s Pepinou místo Františky tentokrát Dominika. Večer debatní kroužek Jiřího F.

čtvrtek 17. 2. 11
Biblická hodina vpodvečer.

středa 16. 2. 11
Mládež a nestydatost. Přípravy na Kirchentag.

úterý 15. 2. 11
Google vyfotil náš tábor. Podívat se můžete ZDE

pondělí 14. 2. 11
Na zahrádce kvetou sněženky.

neděle 13. 2. 11
Ráno bohoslužby, nedělka, kafe. Večer bohoslužba v Desertu, hráli Jazzoo, hostem byl herec Jiří Vyorálek.

sobota 12. 2. 11
Staršovstvo na poslední schůzi rozhodlo, že sbor přispěje mládežníkům na akci Kirchentag.


pátek 11. 2. 11
Schůzka Husovických vřešťanů.

čtvrtek 10. 2. 11
Na biblické hodině druhé vánoce. Pak schůze staršovstva.

středa 9. 2. 11
Schůzka mládeže, program z roku 1924.

úterý 8. 2. 11
Ve farní kanceláři schůze sen. odboru pro práci s dětmi.

pondělí 7. 2. 11
Porada faráře s kurátorem, ať žije statistika a vůbec všechno úřadování.

neděle 6. 2. 11
Bohoslužby, nedělka, kafe.

sobota 5. 2. 11
Počasí takřka jarní.

pátek 4. 2. 11
Pololetní prázdniny, z toho důvodu nebyli Vřešťani.

čtvrtek 3. 2. 11
Poletíme? odjížděli hrát do Pardubic. Biblická hodina, Zachariášovo Benedictus.

středa 2. 2. 11
Schůzka mládeže, debata o generacích ve sboru.

úterý 1. 2. 11
Dokončovací práce v kuchyňce, pak úklid. Děkujeme zejména Máše K.

pondělí 31. 1. 11
Práce na kuchyňské lince v kuchyňce. Děkujeme všem zúčastněným.

neděle 30. 1. 11
Farář týden na kursu v Praze. Omlouvám se za přerušení Husovického deníku. Ale pokračujeme: dnes bohoslužby, při nichž byly pokřtěny Františka Jindřiška Š. a Zuzana N. Křestní slib obnovila Lucie N. Kafe hodně natěsno, fotografování. Pěkné společenství, přejeme pokřtěným vše dobré. Večer mládež promítání.

neděle 23. 1. 11
Bohoslužby, probíráme Desatero. Nedělka, kafe.

sobota 22. 1. 11
Mládež na výletě v Předkláštěří, na výstavě loutek Antonína Maloně.

pátek 21. 1. 11
Odpoledne schůzka Husovických vřešťanů, večer debatní kroužek Jiřího F.

čtvrtek 20. 1. 11
Biblická hodina, narození Jana Křtitele.

středa 19. 1. 11
Schůzka mládeže, program o estetické stránce bohoslužebného prostoru.

úterý 18. 1. 11
Farář zjistil, že víceméně tajně pracuje pro vícero lidí - nejen nová kniha, ale taky nová kašna.

pondělí 17. 1. 11
Farář na homiletickém semináři vikariátu v Bělči - a Saša taky. Zítra tam jede Láry.

neděle 16. 1. 11
Ráno bohoslužby, nedělní škola a kafe, pak další bohoslužby v Domě důstojného stáří v Maloměřicích. Večer třetí bohoslužby v Desertu, které jsme museli trochu zimprovizovat. Eliška K. nepřijela, namísto ní rychle a dobře zaskočil Milan S.

sobota 15. 1. 11
Sděluji termíny letošních dvorků, abyste si mohli včas tato data rezervovat: 10. a 17. 4., 15. a 22. 5. K tomu Noc kostelů 27. 5.

pátek 14. 1. 11
Schůzka Husovických vřešťanů hodně komorní, o to však soustředěnější.

čtvrtek 13. 1. 11
Odpoledne katecheze dospělých, křest stanoven na 30. ledna. Večer biblická hodina a po ní schůze staršovstva.

středa 12. 1. 11
Schůzka mládeže, program improvizovaný, leč kvalitní. Debata o náboženském prožitku, společných modlitbách apod.

úterý 11. 1. 11
Hezké datum. Farář kázal na pastorálce husovické kázání z 2. 1. Poletíme? odjížděli hrát do Metra, kam dorazila i spousta mládeže.

pondělí 10. 1. 11
Pošmourno, pondělí a tma.

neděle 9. 1. 11
Bohoslužby, nedělní skola, kafe. Desert přesunut na příští neděli.

sobota 8. 1. 11
Ve srubu zkouška Poletíme? Mají nové písničky!

pátek 7. 1. 11
Schůzka Husovických vřešťanů, po svátcích opět pravidelná, běžná a standardní.

čtvrtek 6. 1. 11
Biblická hodina. Že by generační obměna?

středa 5. 1. 11
Schůzka mládeže, návrat Lucky P. Program měl Kurt, debata o financování církve.

úterý 4. 1. 11
Nic se nedělo, sbor dýchá.

pondělí 3. 1. 11
Všední den, žádná akce. Nezvyk.

neděle 2. 1. 11
Bohoslužby do třetice, svátky skončily. Mládež se vrátila z Vysočiny, unavená, pohublá a spokojená.

sobota 1. 1. 11
Nový rok, rok jedenáct. Bohoslužby s večeří Páně, kafe.