HUSOVICKÝ DENÍK 2008


středa 31. 12. 08
Odpoledne bohoslužby, pak tradiční vycházka, tentokrát velmi málo lidí. Vše dobré v novém roce!

úterý 30. 12. 08
Farář s kurátorem (samozřejmě i s manželkami) slavili konec roku, jinak nevím.

pondělí 29. 12. 08
Poslední dny roku. Mrzne.

neděle 28. 12. 08
Bohoslužby plonkové neděle, účast zachraňovala sekce ze sboru Brno II. Podepisovala se petice za záchranu azylového domu na Jižním Městě v Praze. Kdo se chce připojit, může tak učinit ještě na Silvestra nebo na Nový rok.

sobota 27. 12. 08
Konec roku se blíží. Začalo mrznout. Zítra plonková neděle.

pátek 26. 12. 08
Svátek Štěpána mučedníka a svátek i farářův.

čtvrtek 25. 12. 08
Boží hod vánoční. Sváteční bohoslužby s večeří Páně. Farář v kázání mj. vyslovil přání, aby každý z nás měl svou Marii, totiž toho, kdo naše zvěstování složí v srdci a bude o něm rozvažovat (Lk 2,19).

středa 24. 12. 08
Štědrý den. Odpoledne bohoslužby při rozsvíceném stromečku. Co dělají andělé a co dělají pastýři? Zazněla mnohá přání, někteří se i fotografovali...

úterý 23. 12. 08
Předvánoční čas, poslední přípravy, řev motorových pil. Mládež si dala ještě jeden večírek u Františky Š.

pondělí 22. 12. 08
Zapomněl jsem včera napsat, že vánoční hra se jmenovala Čtyři světla pastýře Šimona a napsal ji Bohdan Mikolášek. Myslím, že všem účinkujícím zněly písně v hlavě ještě dnes.

neděle 21. 12. 08
Ráno bohoslužby, kázala Martina K., zatímco farář se s ní vyměnil V Silůvkách. Odpoledne generálka vánoční hry. Jirka S. nabízel inspiraci - a vyplatilo se. Dětská vánoční slavnost se vydařila, hra dopadla nad očekávání, dokonce i mužský sbor zazpíval jako nikdy předtím. Vše povýšila krásná muzika muzikantů, z nichž většina se vrátila na poslední chvíli z Českého Krumlova (kde mimochodem měli Poletíme? velký úspěch). Díky Hance S., která vše režírovala, díky dětem, že tak pěkně všechno uměly!

sobota 20. 12. 08
Svatba Ivany S. a Martina A.

pátek 19. 12. 08
Poletíme?, resp. jejich akustická verze, odjeli farářovým autem, pět osob, pes a hudební nástroje, do Českého Krumlova, kde sehráli v hospodě Lazebna koncert bez bicích a basy, s nimiž pro změnu odehrají další koncert zítra tamtéž v klubu Antré. V Husovicích zkouška vánoční hry a výroba kulis. Zde musíme ocenit především aktivity Ruthky K. a Petry S., a pak také Hanky S., na jejíchž bedrech leží největší díl odpovědnosti za vánoční hru (spolu s Ditou S). Hanka S. a Ruthka K. a Marika K. pak ještě připravily balíčky na nedělní dětskou slavnost. Děkujeme za jejich nasazení! A ještě jedna důležitá zpráva - v úterý se narodil Šimon R.!

čtvrtek 18. 12. 08
Rozhovor se snoubenci Markétou B. a Petrem S. Biblická hodina na téma psí vývratek a umytá svině (2P 2,17-22), pak debata o svěcení neděle. Poletíme? hráli večer pro uzavřenou společnost, předvánoční objednávka. Konvalinkovi přivezli kulisy vánoční hry. Prší, a to docela hustě.

středa 17. 12. 08
Ne že by se dnes nic nedělo, ale celkem to nemělo se sborem moc společného, takže to sem nepatří. Vánoce se blíží.

úterý 16. 12. 08
Vánoční bohoslužby na VOŠ EA, rozhovor se snoubenci Ivanou S. a Martinem A. A také ještě spousty dalšího.

pondělí 15. 12. 08
Vánoční večírek mládeže se vydařil. Přišlo docela dost lidí, dárečky byly kvalitní. Farář dostal smažené řízky! Sladkostí bylo tolik, že i zbylo. Pouštělo se video z vánoční hry 2001 a spousty všelijakých fotek. Jen Jáchym litoval, že jsme si nestihli zahrát maso.

neděle 14. 12. 08
Ráno bohoslužby, třetí adventní neděle. Kafe a koláče. Pak zkouška dětí (a mužů) na vánoční hru. Večer bohoslužba Desert, velmi zajímavý Ivo Krobot a velmi silná kapela Urband.

sobota 13. 12. 08
Ve srubu Pepina a její Workshop AfroDance. Zahradou se neslo tiché dunění afrických bubnů...

pátek 12. 12. 08
Zkouška vánoční hry, pak lodní schůze, kde se promítaly fotografie z letní vody na Otavě a domlouvalo se jarní sjíždění Svitavy.

čtvrtek 11. 12. 08
Biblická hodina a schůze staršovstva, kde např. úvahy o možnosti úvazku pro pastoračního pracovníka. Lampa u dataprojektoru vyměněna, může se opět promítat. Sborové dopisy připraveny k odeslání.

středa 10. 12. 08
Rozhovory v ekumenickém duchu - na JAMU i jinde. První vlaštovky Dvorku 2009.

úterý 9. 12. 08
Husovické listy i namnoženy. Na dnešní pastorálce se slavily devadesátiny faráře Jana Pokorného. Začalo mrznout.

pondělí 8. 12. 08
Schůzka mládeže, kde mj. příprava vánočního večírku, který bude za týden 15. 12. a zveme všechny současné i bývalé mládežníky! Husovické listy č. 2008/2 vyrobeny, díky mj. Petrovi K. ze Silůvek.

neděle 7. 12. 08
Ráno bohoslužby, a protože byla 1. neděle v měsíci, vyprávělo se dětem. K překvapení učitelek nedělní školy, které chtěly s dětmi zkoušet na vánoční hru. Ale první adventní byla letos už v listopadu, tím se to asi zmátlo, zkrátka druhá adventní byla první v měsíci. Děti se hezky aktivizovaly, zejména hláška, že velbloud má v hrbu svačinu, shromáždění pobavila. Takže na vánoční hru se zkoušelo až po bohoslužbách a po kafi, zejména zpěvy - dohromady dětský a mužský sbor. Zatím to jde ztuha. Ale není důležitý jen výsledek, důležitá je i cesta k němu. Večer nešpory, výtečná účast, a doufám i sbírka, která jde na brněnské středisko Diakonie.

sobota 6. 12. 08
Filmáč skončil nad ránem, někteří spali ve srubu. Dopoledne brigáda, úklid, dostavili se Vláďa a Dana Z., Máša a Debora. Děkujeme.

pátek 5. 12. 08
Vřešťani zkoušejí na vánoční hru. Mikuláš a čerti, také jeden anděl - vyrážejí do rodin nadělovat uhlí. Ve srubu filmáč.

čtvrtek 4. 12. 08
Příprava Husovických listů. Biblická hodina. Zítra Mikulášská nadílka.

středa 3. 12. 08
Ve srubu schůzka vysokoškolské mládeže studující v Brně. Domluvy na téma husovický Mikuláš, zájemci, hlaste se!

úterý 2. 12. 08
Rozhovor se snoubenci Petrem V. a Evou K. Zítra obdržíme tři výtisky publikace Brnem cestami pokoje.

pondělí 1. 12. 08
Mládež o dvojpřikázání lásky a synu Davidovu, pak domluvy na Mikuláše a vánoční mládež. Zveme všechny, kdo za posledních deset let chodili do mládeže, na vánoční večírek 15. 12. v 19,30. Přijďte všichni a vezměte s sebou i kamarády!pátek 30. 11. 07
Napadl sníh, ale zase roztál. Husovické listy připraveny, zítra se budou kopírovat. Nákup červeného vína na neděli. Uvidí někdo z Vás ten plakát na Happy Birthday, anebo platíme za nic? Schválně, kdo plakát spatříte, ozvěte se.

čtvrtek 29. 11. 07
Pastorační rozhovor s jedním politikem. Biblická hodina slabě navštívená, Daniel 10. kapitola. Chýlíme se pomalu, ale jistě k závěru. Ode dneška budou kázání vznikat novou technologií, večer Pavel K. prodal farářovi tiskárnu.

středa 28. 11. 07
Výlep plakátů na Happy Birthday. Rybnikářovi zdraví z Pirny.

úterý 27. 11. 07
Příprava sborového dopisu neboli Husovických listů 2007/2, a vůbec různé počítačové etudy. Kdo můžete přispět nějakým pečivem na nedělní nešpory, buďte tak hodní a napečte, bude zpívat dětský sbor Primavera.

pondělí 26. 11. 07
S Vřešťany o Nábotově vinici. Večer filmový klub, promítala se Žlutá ponorka. Po počátečních technických potížích se film konečně rozjel - a znovu okouzlil.

neděle 25. 11. 07
Ráno bohoslužby, hojně navštívené. Křest Julie Anny G. Kafe v hostinu proměněné. Jo, a včera na konventu byla z našeho sboru ještě Dáda H, jakožto zástupce mládeže.

sobota 24. 11. 07
Farář, kurátor, Mirka Š. a Jarek K. reprezentovali sbor na konventu. Na žádost profesorky Nechutové pohovořil farář o bohoslužbách v Desertu. Také jsme podepsali smlouvu o spolupráci našeho sboru s brněnským střediskem Diakonie.

pátek 23. 11. 07
Plakáty na Happy Birthday vytištěny. Pokladník zítra odlétá do Číny.

čtvrtek 22. 11. 07
Biblická hodina o běhu času (Daniel 9,20-27).

středa 21. 11. 07
Ve srubu zkouška kapely bratří Cimrů, ale dlouho jim to nevydrželo a brzy odešli.

úterý 20. 11. 07
Hudební klub se vydařil, Jan Špaček povídal zajímavě o Gustavu Mahlerovi.

pondělí 19. 11. 07
Vřešťani v hojnějším počtu. Mládež naopak, ale my, co jsme přišli, jsme si pěkně popovídali.

neděle 18. 11. 07
Ráno bohoslužby. Když jsme končili, bylo nás dvakrát víc než na začátku. Poté sborové kafe a další bohoslužby v domově důchodců v Maloměřicích. Odpoledne instalace Martiny Kadlecové v Silůvkách, pohoštění v sokolovně. Večer farář odsloužil ještě jedny bohoslužby v Blahoslavově domě, má dost. Strop v průjezdu se líbí.

sobota 17. 11. 07
Seniorátní setkání kurátorů odvoláno pro zdravotní potíže řečníka, Martina Zikmunda. Takže normální sobotní klid.

pátek 16. 11. 07
Debatní kroužek Jiřího F. Manželům Evě a Emanovi M. se předevčírem narodila dcera Julie! 3550 gramů, 52 cm. Po Lence a Davidovi třetí dítě. A ve sboru druhá Julie v tomto roce, doufejme, že obě Julie vytvoří hezký kamarádšoft!

čtvrtek 15. 11. 07
V půl deváté se dostavila firma Ivor Staněk i s Danem a ve tři bylo hotovo. Strop průjezdu zateplen, Františku přestaly zábst nohy. A ani to nevypadá špatně! Černé harmonium zpět v modlitebně. Večer biblická hodina o Danielově modlitbě (Da 9,1-19). Kurátor opálen ze Sao Paula.

středa 14. 11. 07
Ráno přišel Jirka S. a zavěsil ve srubu nový držák na topení, takže topíme konečně naplno. Dopoledne bohoslužby na VOŠ EA, kde tentokrát z Husovic ani noha. Večer ve srubu první setkání (po letech) vysokoškolské mládeže studující v Brně. Setkání si zorganizovali a řídili mladí evangelíci sami, přišlo jich šestadvacet, na programu bylo seznamování, zpívání, pobožnost, přednáška Křesťan ve světě, modlitební chvíle, občerstvení, anketa, hry. Příští setkání budou mít v prosinci v Blahoslavově domě.

úterý 13. 11. 07
Farář dnes trávil den na třech schůzích, z nichž ta prostřední se konala v Husovicích, a sice schůze seniorátního odboru pro práci s dětmi. Ve čtvrtek přijdou řemeslníci na ten průjezd!

pondělí 12. 11. 07
Vřešťani lehce zmrzali ve srubu, stále jedeme jen na jedno topidlo, druhé před časem někdo urval. Doufejme, že již brzy bude držák vyměněn a začneme topit naplno. Mládež odešla raději rovnou do kanceláře, bylo tam tepleji. Debata o Ježíšově provokaci (Mt 15,21-28).

neděle 11. 11. 07
Když ráno začínaly bohoslužby, začínalo i sněžit. A sněžilo a sněžilo a sněžilo. Farář po sborovém kafi ještě rychle přezouval auto do zimního, bylo třeba dovézt do Desertu clavinovu a stojan pro kapelu Sven vidlí vous. To ovšem ještě netušil, co se stane vzápětí: vlak s kapelou uvízl u Přibyslavi, kde spadla trolej. Ve čtyři bylo jasné, že v šest Desert tentokrát nezačne. V pět se vlak rozjel, ale poté uvízl pro změnu v Tišnově, kde zas popadaly stromy na koleje. Farář na mrtvici! Před půl sedmou bylo jasné, že kapela jela z Plzně zbytečně. Začal náhradní improvizovaný večírek. Ondřej se nechal přemluvit, aby hrál na piano, a namísto Jana Balabána se činil Jiří Šimsa. Nakonec to nedopadlo tak špatně, díky účastníkům, kteří nebyli vůbec naštvaní, naopak vytvořili velmi přátelskou atmosféru. Když bylo po všem a zvukař sbalil fidlátka, dorazila kapela. Najedli se, napili, zahráli akusticky pro pár zbylých diváků dvě písničky a zase odjeli do Plzně. Zpáteční rychlík měl jen padesát minut zpoždění...

sobota 10. 11. 07
Jan Balabán se omluvil, zítra do Desertu nepřijede. Hm... Narychlo ho zastoupí Jiří Šimsa. Sven vidlí vous přijedou, už jsou pomalu na cestě.

pátek 9. 11. 07
Někteří odjeli na Krátkou, kde manželé Konvalinkovi s Lízou Svobodovou pořádají akci pro vedoucí táborů. Přituhuje.

čtvrtek 8. 11. 07
Biblická hodina, další Danielův sen (8. kapitola). Na schůzi staršovstva přišel ředitel brněnského střediska Diakonie, aby se představil a řekl něco o práci střediska. Staršovstvo rozhodlo mj. o zateplení průjezdu. Jirka S. a Pavel K. udělali ve srubu nový vypínač.

středa 7. 11. 07
Domluvy a změny, opravy a přípravy. Obdrželi jsme zásilku Evangelických kalendářů a NKD na příští rok. Asi už budou opravdu brzy vánoce.

úterý 6. 11. 07
Chystá se katecheze dospělých, ale je tu problém s termíny. Naopak adventní Happy Birthday dnes dostalo konkrétní a definitivní podobu: hrát budou Poletíme?, Ponožky pana Semtamťuka a Původní Bureš. Ještě před prosincem nás však čeká listopad, a tedy v neděli Jan Balabán a Sven vidlí vous. Sněžilo.

pondělí 5. 11. 07
Na Vřešťanech povídání o Šalomounovi. Večer zavítala za mládeží Romana Š., dělala anketu o sociální práci církve. Po vyplnění anketních lístků se rozproudila debata, docela dlouhá. Začalo mrznout.

neděle 4. 11. 07
Ráno bohoslužby. Když jsme začínali, nebylo na dohled jediné dítě. Má to cenu?, říkal si farář. Naštěstí se pak děti vyrojily a cenu to mělo. I jinak bylo dost lidí. Tolik mladých, mně neznámých, řekla Věra. Po bohoslužbách kafe a schůzka učitelek nedělní školy, příprava vánoční hry. Večer nešpory v Červeném kostele, bratislavské dechy.

sobota 3. 11. 07
Vše směřuje k neděli. Zítra budou bohoslužby s programem pro děti. A večer hudební nešpory v Červeném kostele, hrát bude Junior Brass Quintet z Bratislavy.

pátek 2. 11. 07
Na sborových stránkách se po delší odmlce objevilo několik nových článků - o brigádě, Desertu a konfirmaci. Kurátor pozdravuje z Buenos Aires. Překvapilo ho, že "v poledne slunce svítí od severu, a přitom lidi nechodí vzhůru nohama".

čtvrtek 1. 11. 07
Biblická hodina o snu (Daniel, 7. kapitola), diskuse. Zástupci Ten-sing Brno si přišli prohlídnout srub a domluvit podrobnosti ohledně jejich zkoušek u nás. Konvalinkovi zvou táborové vedoucí na akci Krátká (9.- 11. 11.).neděle 26. 10. 08
Bohoslužby o hodinu později, ale lidi chodili stejně pozdě jako obvykle. Eliáš na hoře Karmel. Kafe.

sobota 25. 10. 08
Ochladilo se. Pozor, noc bude o hodinu delší! Kdo si přispíte, nezaspěte!

pátek 24. 10. 08
Vřešťani ve slušném počtu. Začaly podzimní prázdniny.

čtvrtek 23. 10. 08
Biblická hodina, Aggeus se chýlí k závěru. Debata na různá témata.

středa 22. 10. 08
Vysokoškolská mládež studující v Brně chce přesunout své schůzky v listopadu a prosinci z Blahoslaváku opět do Husovic. A naše mládež dnes čajovala na půdě u C.

úterý 21. 10. 08
Mládež by ráda k Leonardovi 14.-17. 11., ale protože v tu dobu má být také setkání mládeže horáckého seniorátu a není jasné kde, zatím je to datum nejisté.

pondělí 20. 10. 08
Schůzka mládeže, probírali jsme podobenství o hostině podle Matouše. Řeč byla pak o rozmanitých tématech. Městečko Palermo.

neděle 19. 10. 08
Dnes jsme slavili neděli díkčinění, byla vysluhována večeře Páně. Bohoslužby v Domě důstojného stáří. Odpoledne poměrně četné zastoupení našeho sboru na instalaci Martina L. ve Veselí. Mládež se vrátila z Rovečného.

sobota 18. 10. 08
Svatba Barbory H. a Karla H., pak též Lenky B. a Michala B. Mládež je na školce v Rovečném, kde přemýšlí o etice a etiketě.

pátek 17. 10. 08
Odpoledne Vřešťani, ale nějak se nesešli, nevím proč. Statečný Péťa. Večer debatní kroužek Jiřího F. Hledáme varhaníka na neděli k důchodcům, Ondřej nemůže, natáčejí.

čtvrtek 16. 10. 08
Biblická hodina za vytrvalého a hustého deště. Přestože počasí bylo proti, sešli jsme se u proroka Aggea a četli zaslíbení o boží budoucnosti.

středa 15. 10. 08
Desatero se studenty divadelní fakulty JAMU, rozhovory s důchodci.

úterý 14. 10. 08
Farář kázal na pastorálce v Boskovicích. Rozhovor s Granulí a Zdenálem H. o křtu jejich Báry.

pondělí 13. 10. 08
Schůzka mládeže, podobenství o zlých vinařích a hra na básníky.

neděle 12. 10. 08
Ráno bohoslužby bez varhaníka a s nečekaně malou účastí. Zatímco ostatní po bohoslužbách kafovali, mládež odvedla prvňáčky do hloubi lesa, kde byli na památném místě pasováni na Vřešťany a zapsáni do tajných listin. Po návratu snědli všichni ve srubu slavnostní oběd. Děkujeme mládeži za podařenou akci a manželům K. za podařený guláš! Večer bohoslužba v klubu Desert, o ptáčcích a vůbec přírodě hovořil Karel Hudec, a k tomu hudla cimbálovka Púčik v čele s Vojtou a Anežkou. Bylo plno. Františku pak v noci okradl feťák, naštěstí ne o peníze, jen o doklady, z nichž některé byly prošlé. Policie byla toho názoru, že zlodějovi to neprojde a že je třeba bavit se dál...

sobota 11. 10. 08
Svatba Ivony H. a Pavla Č.

pátek 10. 10. 08
Výpomoc Jirky S., pod kterým se mimochodem zřítil ten prožraný stůl na dvorku. Že ale vydržel dlouho! Jirkovi se naštěstí nic nestalo. Pak schůzka Husovických vřešťanů, vyprávění o setkání u studny. Je dobře, že chodí připravovat dětem hry i Franta H. a Pepina S.

čtvrtek 9. 10. 08
Biblická hodina, prorok Aggeus nás povzbudil do díla. A hned potom schůze staršovstva, aneb dílo v konkrétním provedení!

středa 8. 10. 08
Ve sboru dnes ticho po pěšině. Pokud jde o faráře, tak ten se důkladně zapotil na JAMU při výkladu Desatera, resp. při diskusi nad třetím přikázáním. A zrovna přišel na inspekci sám pan děkan! Zítra schůze staršovstva.

úterý 7. 10. 08
Obyčejná návštěva manželů J. se přetavila v docela slušnou sborovou akci, přišlo hafo příbuzných i dalších, a měli jsme se dobře u grilu v podvečerních Husovicích.

pondělí 6. 10. 08
Mládež s podobenstvím o dvou synech, a taky se tam stavělo i bouralo. Únava po sjezdu, ale i plány na neděli, kdy by mělo proběhnout pasování na Vřešťany.

neděle 5. 10. 08
Bohoslužby se křtem Niny M. a Ester N. Nádherné počasí, krásně se kafovalo na dvorku i v zahradě. Večer nešpory, hráli studenti Konzervatoře EA, sbírka šla na nemocnici v Ugandě.

sobota 4. 10. 08
Zítra křest, pak možná fotbal, určitě nešpory. Přípravy na neděli.

pátek 3. 10. 08
Odpoledne Vřešťani. Sice pršelo, ale přišli skoro všichni. Tentokrát se vše obešlo bez krveprolití. Mládež pak odjela na sjezd do Prostějova.

čtvrtek 2. 10. 08
Biblická hodina o budování domu Hospodinova, debata o teologické fakultě. Na YouTube video Lídl & Velík z Křídel. Jak pravil kdosi trefně - kdyby to nebylo falešně, nebyl by to underground. Ale promiňte, to sem až tak nepatří.

středa 1. 10. 08
Farář dnes začal opět na divadelní fakultě JAMU číst se studenty bibli. Večer koncert Jana Buriana v Blahoslavově domě k výročí Diakonie. Zakončeno rautem, sdělil Jarek K.úterý 30. 9. 08
Záležitosti kolem webových stránek, jubilejní bible a nešpor. Koncert Poletíme? a Púčiku v Trojce za účasti několika osob z husovické mládeže. Zapršelo.

pondělí 29. 9. 08
Mládež o střetu autorit s pravdou, velká debata o ekumenických i etických otázkách. Evangnet má nové stránky, při té příležitosti jsme obnovili naše přístupové heslo. Nové články na našich stránkách se tak mohou automaticky objevovat na Evangnetu.

neděle 28. 9. 08
Bohoslužby s křtem Eliáše a Matouše Š. a požehnáním pro Jana Apostolose J. Dvojčata pokřtil farář správně, ale nemohl si vzpomenout, jak se jmenuje jejich tatínek. Zpěv bez doprovodu, ale celkem obstojný. Na farní zahradě křtinový oběd.

sobota 27. 9. 08
Mládež na festivalu Bigbítová Křídla, taktéž farář.

pátek 26. 9. 08
Odpoledne Vřešťani, první rozbitý nos. Poletíme? odjížděli hrát do Písku, mládež na Křídla.

čtvrtek 25. 9. 08
Biblická hodina s poměrně dlouhou diskusí. Lidí málo. Spustili jsme nové sborové stránky. Konečně zas aktuální. Jak se vám líbí?

středa 24. 9. 08
Ve sboru dnes klid, doufejme, že ne před bouří. Mžilo i pršelo. Připravujeme nešpory.

úterý 23. 9. 08
Farář a Petr K. na schůzi kuratoria rekreačního střediska Blažkov, kde horovali za stávající charakter tábora. Melichar B. nebude v neděli pokřtěn, otec Michal B. musí jít hrát do filmu. Tak někdy příště.

pondělí 22. 9. 08
Schůzka mládeže, přišla nově Hanka. Výklad o uschlém fíkovníku, debata na různá témata. Jáchym a šanghajský prostor. O víkendu na Křídla, pak na sjezd, pak na Vyškovec.

neděle 21. 9. 08
Bohoslužby, Eliáš u vdovy v Sareptě. Pavla D. a Luděk V. propagovali festival divadla Líšeň, a taky si odnesli spousty svršků, které tu zapomněli na jaře. Věšákům se odlehčilo. Pak bohoslužby u důchodců v Maloměřicích.

sobota 20. 9. 08
Poletíme? se dnes odebrali do studia a budou tam celý týden natáčet své první cédéčko. Petr K. zavěsil topné těleso na zeď. Prosím vás, nesedejte si na to! Díky.

pátek 19. 9. 08
Dnes mohla být schůzka Vřešťanů, ale nějak jsme se špatně pochopili, takže přišlo málo lidí a odložili jsme start na příští týden. Večer debatní kroužek Jiřího F.

čtvrtek 18. 9. 08
Biblická hodina o tom, jak člověk zabezpečuje sebe a nezbývá mu energie na nic dalšího. Ale prorok volá do díla! Někdo si včera nebo kdy sedl na topné těleso a vyrval je ze zdi. Petr K. bude tak hodný a v sobotu to spraví. Schůze staršovstva, první po prázdninách. Na stránkách se pracuje.

středa 17. 9. 08
Svatba Lenky G. a Tomáše Š. Večer ve srubu, na zahradě i na dvorku plno přerostlých skautů, odcházeli až v noci.

úterý 16. 9. 08
Rozhovor se snoubenci Lenkou B. a Michalem B. Rozhovor se Štěpánem M. o křtu Niny M. a Ester N. Práce na nových stránkách.

pondělí 15. 9. 08
Rozhovor se snoubenci Ivonou H. a Pavlem Č., Barborou H. a Karlem H. Večer mládež o Ježíšově výtržnictví v chrámě, diskuse o potratech a adopcích. Ne že by to nějak souviselo. Pokud vám připadají sborové stránky po prázdninách mrtvé, je to tím, že se čeká na spuštění nových. Ač se na nich dnes pracovalo, hotové ještě nejsou. Ale snad brzo budou.

neděle 14. 9. 08
Bohoslužby, začínáme s Eliášem, nedělní škola. Domluva o křtu, taky Eliáše, ale i dalších. Vřešťani budou v pátek v 15, mládež v pondělí v 19,30.

sobota 13. 9. 08
Svatba Michaely H. a Ctibora K. Zítra by se měla mládež domluvit, kdy se bude letos scházet. Ochladilo se, trochu foukalo, ale jinak je krásně.

pátek 12. 9. 08
Svatba Petry N. a Jana P. Šťastný otec Standa Š. ukazuje na netu stereofotky svých synů. Z fary odpadl kus omítky a objevil se husí krk neznámého původu. Nová fasáda se má dělat na jaře příštího roku.

čtvrtek 11. 9. 08
Biblická hodina s Jiřím F., neboť farář na autorském čtení Odcházení Václava H. Vřešťani budou buď ve čtvrtek v 16 hod, nebo v pátek v 15 hod. Ani v jednom případě však nemůžou všichni. Teplo trvá.

středa 10. 9. 08
Článek do Setkávání nakonec napsal Michal. Protože se odložila o týden schůze staršovstva, nebyla na neděli stanovena služba, dobrovolně se o ni přihlásil Ivan. Chystáme už říjnovou bohoslužbu v Desertu. Stále ještě teplo.

úterý 9. 9. 08
Schůzka ohledně přípravy hudebních nešpor v Červeném kostele. Zástupci našeho sboru a sboru Brno I rokovali o tom, jak nešpory zachovat při stávající úrovni a lépe se podělit o jednotlivé úkoly. Řešení se našla uspokojivá, nešpory zachráněny, těšme se na podzimní i jarní koncerty!

pondělí 8. 9. 08
Stále není jasné, kdy se budou letos scházet děti a kdy mládež. Pracujeme na tom, ale dát to dohromady se nedaří. Rozhovor o svatbě Ivany S. a Martina A. Varhaník se vrátil z Francie. Schůze staršovstva o týden odložena, na 18. 9.

neděle 7. 9. 08
Rodinná neděle, jedem znovu od Abrama. Varhaníků nebylo, takže šest písní s kytarou. Domluvy o tom, kdy se mají konat Vřešťani, stále nevedou k cíli, neexistuje hodina, která by se hodila všem zúčastněným. Konfirmační cvičení se odkládá, aby Klára nebyla přiští rok sama. Odpoledne svatba Evy M. a Martina U.

sobota 6. 9. 08
Svatba Evy Š. a Jiřího D. Svatba Kateřiny P. a Štěpána D. Požehnání sňatku Venduly a Jima K. s tlumočením Sida A. "Pane faráři, vy jste dnes na roztrhání!" A opravdu - chce si někdo trhnout?

pátek 5. 9. 08
Svatba Lucie S. a Jiřího P. Vedro větší než v létě.

čtvrtek 4. 9. 08
Rozhovor se snoubenci, svatební sezóna vrcholí. Biblická hodina, první po prázdninách, začínáme probírat knihu Ageus. Účast slabá.

středa 3. 9. 08
Domluvy ohledně doby konání schůzek dětí nejsou snadné, zatím nepanuje shoda. Také je otázka, zda neodložit konfirmační cvičení o rok. Z mailu, který dnes přišel, vyplývá, že se v Brně chystá jakási ekumenická akce, průvod z Petrova do Červeňáku a družba s Rakušany. Nic o tom nevíme, je to výplod shora a má to být v podstatě za čtrnáct dní... Tak nevím.

úterý 2. 9. 08
Včera jsem tu zmínil, že nám chtějí zatrhnout církevní sňatky, a ejhle, dnes už koluje na internetu petice proti návrhu občanského zákoníku. Kdo by chtěl podepsat, tak může TADY. Zatím ještě oddávat můžu, takže se dnes domluvily další dvě svatby.

pondělí 1. 9. 08
Zdravím po prázdninách, začínáme nový školní rok a všem zarmouceným, že prázdniny končí, přeji letní pohodu i nadále. Dnes ve sboru příprava svateb asi tří dvojic, farář v tom má trochu hokej. Ale možná nám to brzo zatrhnou. Musíme si to tudíž užít, dokud čas.neděle 29. 6. 08
Bohoslužby již prázdninové, příjemné posezení v zahrádce. Tak jako vloni přerušuji tento deník a přihlásím se opět po prázdninách. Přeji všem krásné léto!

sobota 28. 6. 08
Rozhovor se snoubenci Ivou P. a Miroslavem Š. HNeD odjelo do Bratislavy na mezinárodní setkání křesťanů, kde podle esemeskových zpravodajů mělo jejich představení velký úspěch.

pátek 27. 6. 08
Rozhovor se snoubenci Lucií S. a Jiřím P. Pavel K. namontoval a zapojil světla na zahradě, hotovo!

čtvrtek 26. 6. 08
Poslední biblická hodina před prázdninami, konec 1. Petrovy. Pavel K. elektrikářem. Doporučujeme Sašu H. k službě v církvi.

středa 25. 6. 08
Rozhovor se snoubenci Barborou N. a Róbertem H. Pavel K. pracuje na světle v zahradě, nebude to tak jednoduché, jak se zdálo. Opět bouřka, jako včera.

úterý 24. 6. 08
Pohřeb Věry M. na židenickém hřbitově. Ve srubu zkouška Poletíme?. Pavel K. chystá světlo na zahradě.

pondělí 23. 6. 08
Velké vedro, pětatřicet ve stínu. Mládež si ve srubu pouštěla film.

neděle 22. 6. 08
Ráno bohoslužby, kázal Jiří F. Farář se ženou v Olomouci. Poté soubor HNeD zkoušel a zkoušel. Odpoledne v Husovicích pohřeb Leoše P., zatímco ochotníci se potili na veřejné generálce v Nosislavi. Večer všeobecné grilování na závěr školního roku. První letní dny na plné pecky.

sobota 21. 6. 08
Svatba Jany D. a Tomáše G. Hodně teplo.

pátek 20. 6. 08
Rozhovor se snoubenci Martou Z. a Petrem D. Dobrá zpráva pro NŠ - díky Pavlovi K. kopírka už zase kopíruje!

čtvrtek 19. 6. 08
Biblická hodina o bdění a odpírání zlému. Rozhovor se snoubenci Kristýnou N. a Petrem H.

středa 18. 6. 08
Posečená zahrádka. Teplo. Někde se ztratil včerejší článek do S., druhý pokus úspěšný.

úterý 17. 6. 08
Díky Máše K. přišel instalatér Petr B. a spravil splachovadlo na záchodě v přízemí. Konečně neprotéká! Jak pravila Máša, snad aspoň rok.

pondělí 16. 6. 08
Poslední Vřešťani před prázdninami. Mládež už to vzdala. Večer přivezl Ivan C. dvě lodě, co jsme je měli několik měsíců v Praze. Červenou a žlutou.

neděle 15. 6. 08
Ráno bohoslužby s vyprávěním pro děti, resp. pro všechny. Poté bohoslužby v Domě důstojného stáří v Maloměřicích.

sobota 14. 6. 08
Setkání supervizorů odvoláno. Způsob, kterým se to k nám doneslo, byl sice poněkud nestandardní, ale což... aspoň mohla paní farářová nerušeně pečovat o zahrádku.

pátek 13. 6. 08
Rozhovor se snoubenci Janou D. a Tomášem G. Zjišťování, zda setkání supervizorů v Husovicích bude, či nebude. Organizátor urputně mlčel a nic nesděloval. I tak farář ostříhal víno na pergole.

čtvrtek 12. 6. 08
Biblická hodina o mladších a starších. Pak schůze staršovstva, kde se hlavně rozdělovaly služby na celé prázdniny. Zemřel Ivo P., kamarád Milana S.

středa 11. 6. 08
Závěrečné bohoslužby Evangelické akademie, VOŠ sociálně-právní, v Červeném kostele. Večer ve srubu zkouška HNED.

úterý 10. 6. 08
Farář, kurátor a pokladní se vypravili navštívit Českou spořitelnu k obnově podpisových vzorů. Léto v plném proudu.

pondělí 9. 6. 08
Rozhovor se snoubenci, schůzka Husovických vřešťanů, schůzka mládeže.

neděle 8. 6. 08
Ráno bohoslužby, křest Evy H. Slunečné dopoledne. Večer bohoslužba v klubu Desert, Eva K. + Michal D. byli výborní, Břeťa Rychlík exceloval.

sobota 7. 6. 08
Svatba Niny Š. a Tadeáše K. za účasti kapely Poletíme? a mnohých hostí.

pátek 6. 6. 08
Svatba Lucie Z. a Petra Š. za účasti několika prvoligových fotbalistů.

čtvrtek 5. 6. 08
Biblická hodina, výklad začátku 5. kapitoly 1. listu Petrova měl Jiří F. Mládež a farář s manželkou na nádvoří Domu pánů z Kunštátu, kde děti ZŠ Kociánka a ZŠ Zemědělská v integračním projektu předváděly kabaret za pomoci skupiny Poletíme?. Večer koncert této kapely úplně famózní, zatím nejlepší, co měli. A pak ještě Púčik s primášem Vojtou a kontrášem Anežkou.

středa 4. 6. 08
Prudká bouře, přívaly vod, ale naštěstí žádné škody. Zítra akce na nádvoří Domu pánů z Kunštátu: nejprve v 18 hod Poletíme? společně s dětmi ZŠ Kociánka a ZŠ Zemědělská, pak ve 20 hod Poletíme? koncert, a nakonec ve 22 hod hraje soubor Púčik (Vojta & spol).

úterý 3. 6. 08
Seniorátní odbor pro práci s dětmi, tentokrát venku na našich nových lavičkách u srubu. Rozhovor se snoubenci Lucií Z. a Petrem Š. Rozhovor s Monikou M. o pohřbu její maminky.

pondělí 2. 6. 08
Odpoledne Husovičtí vřešťani, večer mládež. Léto.

neděle 1. 6. 08
Krásné ráno, na dvorku Anežčiny obrázky. Kázání o tom, že kvalita života není kategorie ekonomická (Lk 12,13-15). Vernisáž se vydařila, bylo moc hezky. Anežka měla velký úspěch. Láry hrál uvnitř Objevení Ameriky, Máša se postarala o děti. Potlesk Láry sklidil veliký. Večer hudební nešpory v Červeném kostele, hrálo Saxofonové kvarteto Moravia, vybíralo se na hospic sv. Alžběty.sobota 31. 5. 08
Příprava výstavy Anežky K. Poletíme? na festivalu v Zemanově kavárně. A můžete si prohlédnout a poslechnout jejich písničky na YouTube: tudy. Zítra poslední Dvorek letošního ročníku.

pátek 30. 5. 08
Ve srubu hráli odpoledne Honza C. s kamarádem. Objednáváme 50 ks jubilejních biblí, kde bude souběžně na jedné stránce překlad kralický i ekumenický. Poletíme? hrají zítra na festivalu v Zemanově kavárně. A chystají nové stránky.

čtvrtek 29. 5. 08
Biblická hodina na text 1P 4,12-19. Diskuse. Někteří na pivu.

středa 28. 5. 08
Plynaři nám věnovali jednu plombu. Zaplacen komunální odpad. Posečeno.

úterý 27. 5. 08
Léto budiž pochváleno.

pondělí 26. 5. 08
Open air Husovice: Vřešťani o svatbě v Káni, zkouška HNED tu venku, tu uvnitř, a na závěr mládež o slepých. Program spontánně přešel v grilování, když Lucka s Jáchymem skočili do večerky pro pár buřtů a tři piva.

neděle 25. 5. 08
Bohoslužby, kázal Jiří Šimsa. Farář s paní farářovou byli na seniorátní rodinné neděli v Miroslavi, z Husovic tam byla také rodina P.

sobota 24. 5. 08
Pracovat přišly rodiny S. a Z. plus Máša. Máme nové posezení u srubu a vybíleno. Odpoledne svatba Zlaty K. a Michala V. Poletíme? opět v ulicích, tentokrát noci muzejní.

pátek 23. 5. 08
Na brigádu přišli z celého sboru Jirka S., rodina P. a K. Udělal se kus práce, pokračování ráno. Poletíme? hrají v ulicích Kejklířské noci.

čtvrtek 22. 5. 08
Dopoledne plynaři vyměňovali těsnění a svařovali trubky, v poledne bylo hotovo. Plyn, doufejme, již neuniká. Poletíme? ve tři hodiny odjížděli do Prahy, kde hráli večer v klubu Vagon na Národní třídě. Kousek koncertu bylo možno sledovat on-line na internetu. Biblická hodina nad textem 1P 4,7-11, dlouhá diskuse.

středa 21. 5. 08
Ráno Jirka S. a farář odjeli do ráje, přesněji řečeno Ráje dřeva, kde koupili čtyři dubové fošny a odvezli je do Husovic. Odpoledne pak titíž odstranili dřevěné obložení u hlavního uzávěru plynu, neb zítra přijde plynař a bude svařovat trubky. Tak abychom nechytli ani nevybouchli!

úterý 20. 5. 08
Štěpánka H. má encefalitidu a je s mámou Lenkou v nemocnici. Rozhovor se snoubenci Zlatou K. a Michalem V. Hudební klub, tentokrát na téma Alois Hába. Účast bohužel slabší, program velmi zajímavý. Prší a prší.

pondělí 19. 5. 08
Vřešťani napřed o učednících, pak o pirátech, a to tak, že jsme přetáhli vyměřený čas. Pavel K. na obhlídce vypínačů schodišťáků. Mládež diskutovala nad Mt 20 o nakládání s mocí. Hodně jsme se nasmáli, zejména když Lucka Jáchymovi nevěřila.

neděle 18. 5. 08
Slib staršovstva přijal a bohoslužby u nás měl senior Pavel Kašpar. Marionety vystavovala Ida Pecková, pohádku hrálo divadlo Paravánek. Jmenovala se Dům u pěti set básníků, napsal ji Alois Mikulka a sama ji zvládla zahrát Kateřina Rakovčíková. Presbyteři se pak odebrali se seniorem a jeho ženou na společný oběd. Odpoledne ve srubu zkoušeli ochotníci, Bratislava se blíží.

sobota 17. 5. 08
Příprava výstavy na zítra. Večer koncert Poletíme? na nádvoří Domu pánů z Kunštátu, ale déšť způsobil, že se nakonec hrálo uvnitř v Trojce.

pátek 16. 5. 08
Práce na nových stránkách pokračují, dnes jsme dávali do pohybu chat. Večer promítal již potřetí své filmy Petr Baran. Bylo to o Tarkovském, Irsku, klášteře Rajhrad a animátorovi Jaroslavu Nyklovi. Zvlášť poslední film opravdu potěšil!

čtvrtek 15. 5. 08
Biblická hodina, 1P 4,1-6. Schůze staršovstva, v první půli všechny body programu, v druhé půli debata o nových stránkách. Jarek K. na nich tvrdě pracuje. Komentáře pod články nebudou, ale bude chat. Michal H. potřebuje pomocníky redaktory!

středa 14. 5. 08
Jarek K. rozjíždí novou podobu sborových stránek se spoustou vylepšení, mj. s možností komentovat články. Rozhovory, Ríša přemýšlí o vikariátu. Ve srubu zkouška Poletíme?.

úterý 13. 5. 08
Rozhovor se snoubenci Evou D. a Tomášem Ř., svatba bude 5. 7. A když jsme u těch svateb, pan farář s paní farářovou slavili dnes stříbrnou.

pondělí 12. 5. 08
S Vřešťany petanque u řeky. Mládež před srubem, poněkud zkrácená verze. Teplo.

neděle 11. 5. 08
Ráno svatodušní bohoslužby, nádherné počasí. Večeře Páně a rozhovory na dvorku. Konstantin versus Adámek. Večer bohoslužba Desert, špičkový program, leč lidí méně. Příliš pěkné počasí, prodloužený víkend.

sobota 10. 5. 08
Zítra je svatodušní neděle. A večer bohoslužba Desert.

pátek 9. 5. 08
Rozhovor se snoubenci Lucií Z. a Petrem Š. Webmaster Jarek K. začíná chystat novou verzi sborových stránek.

čtvrtek 8. 5. 08
Státní svátek, ve sboru se nedělo nic.

středa 7. 5. 08
Posečná tráva, Pavel H. nedorazil, až příště. Farář opět píše sousedům, že máme zájem o jejich zahradu. V neděli jsou svatodušní svátky, které ovšem málokoho zajímají.

úterý 6. 5. 08
Přivolaný plynař zhodnotil stav a stanovil opravu na 22. května. Budeme muset sundat dřevěné obložení kolem uzávěru. Rozhovor se snoubenci Ninou Š. a Tadeášem K., svatba bude 7. června. Ríša D. je v nemocnici, do jejich auta narazilo zezadu jiné auto, má prý pohmožděnou páteř.

pondělí 5. 5. 08
Při kontrole hlavního uzávěru plynu zjištěn únik, čeká nás oprava těsnění. Vřešťani před bouřkou, mládež za bouřky.

neděle 4. 5. 08
Ráno bohoslužby, hodně lidí odjelo, proto účast slabší, zvlášť v porovnání s předchozími Dvorkovými nedělemi. Večer hudební nešpory v Červeném kostele, které pořádáme se sborem Brno I. Účinkovalo sdružení Sol et Sedes, sbírka byla věnována Klubu přátel červenobílé hole. Díky Michalovi H. fotky na stránkách se již načítají.

sobota 3. 5. 08
Svatba Lucie N. a Radovana Š. na parníku Dallas. Pršelo a přehrada se vlnila. Pak hned svatba Zuzany Š. a Milana G. na hradě Veveří. Po dešti na nádvořích bláto, ale slunce už svítilo. Omlouváme se návštěvníkům našich stránek, stále se nezobrazují některé fotografie.

pátek 2. 5. 08
Dnes se ve sboru nic nedělo, jen tráva rostla, květy voněly a na stránkách se z nějakého důvodu přestaly načítat některé fotky. A mládež odjela na školku.

čtvrtek 1. 5. 08
Byl první máj, lásky čas. A taky svátek Nanebevstoupení Páně, proto nebyla biblická hodina, nýbrž bohoslužby. Účast tristní, kdyby nepřišli lidi z jiných brněnských sborů, neobsadili pár židlí a zvučně nezpívali. Mezi nimi hned tři faráři penzisté - Jan Pokorný, Radek Novák a Eva Pilátová. Kdo ještě slaví tenhle svátek? Je prodloužený víkend, všichni jsou pryč.středa 30. 4. 08
Rozhovory, přípravy. Čarodějnice neslavíme.

úterý 29. 4. 08
Domluva o křtu, Miloš S. si odvezl výstavu, zelená se vistárie.

pondělí 28. 4. 08
Vřešťani v krásném počasí u řeky. Mládež o bohatém mladíkovi a jeho podivuhodném rozhovoru s Ježíšem. Jabloně se překonávají.

neděle 27. 4. 08
Slunce svítilo, nebe bez mráčku, výstava připravena. Bohoslužby měl náš host Jiří M., který v Husovicích vyrostl a tím pádem si vše důkladně prohlédl. Kázal o proměnění na hoře. Výstavu si uvedl sám Miloš S., některé linoryty byly až osmnáctibarevné! Divadlo Líšeň zahrálo Jezevce na borovici. Publiku bylo líto, že představení nebylo delší, všichni by se dívali dál. Lidé se rozcházeli dlouho, někteří odešli až po poledni. Odpoledne zkouška HNeD v Zamilcu a přidružené sportování. Večer nešpor v Blahoslavově domě, kde mj. hráli Ondřej a Jáchym H. za podpory husovické klaky.

sobota 26. 4. 08
Presbyterní konference na Opletalce, z našeho sboru se účastnili kurátor a místokurátor. Večer na dvorku instalace výstavy s Milošem Slámou a Kateřinou Bartošovou. Zítra káže Šmydra a pokračuje festival. V zahradě kvetou krásně jabloně.

pátek 25. 4. 08
V sedm to vypadalo, že bude lidí jen maličko, ale nakonec byl srub zase plný, museli jsme opět přidávat židle. Petr Baran se zdržel v hospodě, když mu dlouho nenesli pizzu, ale aspoň mezitím všichni dorazili. Filmy byly o Češích v Rusku, o kavárně, kde pracují postižení, o narkomanech a o moci, která chce ovládat církev, resp. o reziduích bolševismu v nás.

čtvrtek 24. 4. 08
Biblická hodina na text 1P 3,18-22. Diskuse o rozmanitých věcech, třeba o křtu či modlitbách za zemřelé. Poté zkouška HNeD, ozýval se zpěv a zvuky různých nástrojů.

středa 23. 4. 08
A kvetou tulipány. A rozkvétají jabloně.

úterý 22. 4. 08
Profesorka Jana N. chválí husovické stránky. V zahrádce posečeno.

pondělí 21. 4. 08
Vřešťani tentokrát v hojnějším počtu, povídali jsme si o dvanáctiletém Ježíšovi a pak hráli foukanou. Také mládež se sešla nahusto a docela se rozjela, zazpívali jsme si s vervou několik hodně rychlých písní. Mluvilo se o manželství (Mt 19,1-12), mnohoženství i mnohomužství, což zaujalo Elišku natolik, že navrhuje sborový výlet za poznáním.

neděle 20. 4. 08
A skutečně nepršelo! Ke krásnému jarnímu slunci bylo však daleko, obloha vypadala dost neradostně a vinou toho asi byla menší účast než by si program zasloužil. Po bohoslužbách jsme si prohlédli výstavu sester Šedových, z nichž Martina dělá sochy a Táňa grafiky. Jedna studuje na FaVU a druhá výtvarnou výchovu na pedagogické fakultě. A pak už přišel Bilbo a zatáhl nás do hry svým báječným klaunstvím. Zejména Tomáš P. nevěděl, kde mu hlava stojí! Věra M. si taky užila... Bilbo nás zapojil snad úplně všechny. Nebýt docela kosa, tleskáme tam ještě teď!

sobota 19. 4. 08
Farář dnes dělal svatbu v Javorníku a na Velehradě. Sestry Šedovy připravovaly výstavu na zítra. Protože pršelo, jejich práce byla ztížena. Doufejme, že nebude pršet zítra a výstava proběhne v krásném jarním slunci. Taktéž divadlo, těšíme se na Bilba! Pršet nebude, říká Medard.

pátek 18. 4. 08
K večeru bylo opravdu živo. Nejprve se chystala ve srubu technika na promítání, pak se na dvorku objevily hudební nástroje a aparatura, protože Poletíme? jeli hrát na nějakou akci do Medlánek, ale Honza B. píchnul na dálnici, tak dlouho čekali než přijel. Mezitím začali docházet účastníci debatního kroužku Jiřího F. a Birgit M., a vzápětí i Petr Baran a všichni ti, kteří přišli na promítání. Nakonec se vše odehrálo tak, jak mělo: Debatní kroužek debatoval v kanceláři, zatímco ve srubu promítal Petr B. své filmy o Bretani, soše Jana Šimka, Burjatsku, Janu Zahradníčkovi a Soloveckých ostrovech. Účast dobrá, ohlasy výborné. A Poletíme? odjeli hrát, i když bez bubeníka, protože Kačer měl čtyřicítku horečku. A to ještě nemluvím o tom, že v Desertu řádil se svou kapelou čerstvě pokřtěný Zdeněk H., což si též někteří nenechali ujít.

čtvrtek 17. 4. 08
Biblická hodina o výsleších a trpění pro spravedlnost (1P 3,13-17), debata o dobrém svědomí a odplatě za bezpráví. Ve městě se objevilo graffitti s raketkou Poletíme? Lze si prohlédnout na jejich barevných stránkách www.poletime.info Je jaro, myrty jsou na dvoře!

středa 16. 4. 08
Poletíme? se vrátili ze soustředění na Třech studních, kde učili šest písní žáky základní školy z Kociánky. Společné dílo s postiženými dětmi předvedou v Domě pánů z Kunštátu někdy v květnu nebo červnu. V ptačí budce na farní zahradě opět hnízdí koňadra!

úterý 15. 4. 08
Marta a Tomáš Joanidisovi mají chlapečka! Váží 3900 g, měří 54 cm! Původně šťastný otec rozhlašoval, že to bude Hugo, farář navrhoval Chrysostomos, ale nakonec je to tak, jak dávno mělo být: jmenuje se Jan Apostolos. Gratulujeme!

pondělí 14. 4. 08
Dozvuky neděle. Schůzka Vřešťanů tentokrát nějak nedopadla, Péťa by mohl vyprávět. Večer mládež, debata nad podobenstvím o nemilosrdném služebníku.

neděle 13. 4. 08
Překrásné dopoledne, slunce svítilo a děly se věci. Nejprve bohoslužby, při nichž byli pokřtěni Liba B., Veronika M., Jana Anna S. a Zdeněk H. Rekordní účast, lidé stáli i na chodbě. Pak Petr O. zahájil výstavu Rosti P. A Víťa M. rozehrál Bajaju tak, že jsme všichni řvali smíchy. Po divadle se ještě dlouho povídalo, Víťa a jeho syn Vítek dostali od paní farářové oběd. Večer bohoslužba v Desertu, což byl tentokrát docela velký festival. Všechny tři kapely - Květy, Sestry Steinovy a Gamba blues band - po svém zaujaly, kázání bylo o tom, jak jsme bohatí, krásní a zdraví. Před půlnocí už všechny bolely nohy, byla to opravdu náročná neděle. Ale vydařená!

sobota 12. 4. 08
Zítra začíná Husovický dvorek. Malíř Rosťa Pospíšil přivezl krásné obrazy, které otevřou letošní ročník. Jsou nádherné! Zítra také křest Liby B., Veroniky M., Jany S. a Zdeňka H. A potom Víťa Marčík! A večer Desert, joj to bude neděle!

pátek 11. 4. 08
Přípravy na Husovický dvorek finišují. Už včera Dana Z. umyla zídku a dnes ji Jirka S. se Samem T. natřeli novou barvou. Večer dlouhoočekávaný koncert Poletíme? s novým bubeníkem Kačerem a spoustou nových songů. A šlapalo to!

čtvrtek 10. 4. 08
Biblická hodina (1P 3,8-12), zajímavý rozhovor o slovech, která působí pokoj či nepokoj. Pak schůze staršovstva, kde se jednalo nejen o aktivitách, které nás čekají, ale taky o rodinných nedělích. Budeme je držet dál, přestože školních dětí je momentálně méně. Poprvé se začalo mluvit o fasádě. A kupujeme teepko.

středa 9. 4. 08
Rozhovor s Janem Balabánem z březnového Desertu prý existuje na zvukovém záznamu. Oteplilo se.

úterý 8. 4. 08
Farář v Praze vyprávěl na pastorálce mj. o Husovickém dvorku a bohoslužbě Desert. Ve srubu zkouška Poletíme?, přijďte v pátek do Desertu na jejich koncert. A nezapomeňte na Desert ani v neděli.

pondělí 7. 4. 08
Rozhovor se snoubenci N. a Š. Schůzka dětí aneb druhé vánoce a macháček. Schůzka mládeže, téma: odpuštění. Namísto skautů připraví naše mládež hru pro seniorátní rodinnou neděli, která bude 25. 5. v Miroslavi.

neděle 6. 4. 08
Bohoslužby s vyprávěním pro děti, dětí málo. Farářovi se to moc nelíbilo, ale jak řekl kurátor - co by za to jiné sbory daly, kdyby tam těch pár dětí měly!

sobota 5. 4. 08
Zahrádka i dvorek díky paní farářové opět o něco kulturnější. Už se to blíží: Křest čtyř dospělých, festival Husovický dvorek a tři kapely na bohoslužbě v Desertu - to vše již za týden, v neděli 13. dubna!

pátek 4. 4. 08
Jirka S. s farářem odvezli do ekodvora nepořádek ze zahrady. Ani nemuseli nic platit. Díky manželům Lídě a Pavlovi K. máme vytištěný plakát na Dvorek, vyvedený v barvě.

čtvrtek 3. 4. 08
Biblická hodina o ženách a mužích (1P 3,1-7), účast slabá. Na dvorku už vistárie vyprskala všechny lusky.

středa 2. 4. 08
Rozhovor se snoubenci Milanem G. a Zuzanou Š. Radio TWR se zajímalo o Dvorek. V zahrádce kvete meruňka, před domem torza sakur.

úterý 1. 4. 08
Plakáty na bohoslužbu Desert 13. dubna by měly od zítřka až do příští soboty viset na stojanech firmy Rengl. Ve srubu zkouška kapely Poletíme? - ano, té, co tak pěkně hraje ve videoupoutávce na Husovický dvorek. Jsou ve formě, koncert 11. dubna bude stát za to. A žádný apríl!


pondělí 31. 3. 08
Přišlo jaro. Hanka C. s Jarmilou H. umyly okna v modlitebně a kanceláři. Všichni jim děkují. S Vřešťany jsme poprvé vyrazili k řece, napřed jsme povídali o Zachariášovi a pak hráli petanque. Večer mládež (Mt 18, 15-17), smršť vzpomínek.

neděle 30. 3. 08
Ráno bohoslužby brzo brzičko, o hodinu dříve. Nedostavily se rodiny s dětmi, neb děti změnu času nezvládají. Výjimkou byla Hanka S. se syny, která chtěla učit nedělku, ale jaksi nebylo koho. A jak už to bývá, ti šťastní, kteří nemají televizi, dorazili až po ámen. Jarek K. umístil na youtube pozvánku na Husovický dvorek. Můžete si ji prohlédnout i na stránkách našeho sboru.

sobota 29. 3. 08
Ve farní kanceláři dnes schůzovalo občanské sdružení Ester, vedené Abém a Evou. Plakát Husovického dvorku připraven, černobílá verze už je namnožená, barevná teprve bude, už se připravuje. V noci začíná letní čas, tak bacha! Letní... hm...

pátek 28. 3. 08
Pohřeb Růženy B., což byla babička Petry D., v obřadní síni na Vídeňské. Díky Martě T. vyřízeny členské příspěvky klubu Ymca Husovičtí vřešťani. Taktéž zaslán příspěvek do výroční zprávy brněnské Ymky. Večer v restauraci Valaška porada HNeD.

čtvrtek 27. 3. 08
Biblická hodina o podřízených a nadřízených, taktéž o právu na vzpouru. Program letošního Dvorku je hotov, brzy snad bude plakát.

středa 26. 3. 08
Rozhovor se snoubenci Janou D. a Tomášem G. Dnes byl navržen, vytištěn, vyzvednut a zaplacen plakát na dubnovou bohoslužbu Desert, kde vystoupí skupiny Květy, Sestry Steinovy a Gamba blues band. Jste všichni zváni. Plakát je žlutý jak sviňa.

úterý 25. 3. 08
Domluva s Petrou na páteční pohřeb. Zkouška Poletíme? Mají nejen nového bubeníka, ale taky spoustu nových písní. Koncert 11. dubna se blíží!

pondělí 24. 3. 08
Sborový výlet. Už ve čtvrt na devět jsme se sešli na nádraží v Králově Poli a odjeli vlakem do Nedvědice. Cesta údolím Chléského potoka byla příjemná, i když bahnitá. Ochladilo se. Sotva jsme vystoupali do vyšších nadmořských výšek, brodili jsme se sněhem. Díky vydatným svačinkám jsme dorazili až do Skorotic, kde se část výpravy vydala zpět na vlak do Nedvědice, zatímco ostatní pokračovali přes Křížovice až do Doubravníka. Hospoda byla jako vždy na velikonoční pondělí zavřená, ale v čekárně na nádraží nás pohostila sama paní přednost(k)a stanice!

neděle 23. 3. 08
Boží hod velikonoční, bohoslužby s kázáním na téma: Máme naději v Kristu jen pro tento život? (1K 15,19-20), vysluhování večeře Páně. Účast velká, kafe jarní.

sobota 22. 3. 08
Petře D. zemřela babička, pohřeb bude ve čtvrtek nebo v pátek. Naposledy se dnes sešli Liba B., Veronika M., Jana S. a Zdeněk H. k přípravě na křest, datum křtu bylo stanoveno na 13. dubna, tedy na stejnou neděli, kdy bude začínat Husovický dvorek.

pátek 21. 3. 08
V poledne v krematoriu pohřeb Emila Dolníka. Večer velkopáteční bohoslužby s večeří Páně. Počasí nevlídné.

čtvrtek 20. 3. 08
Nějací údržbáři ořezali sakury v celé ulici, hodně drasticky, zůstaly pahýly jak po boji. Stromy měly nasazeny na květ, copak to se může? Večer čtení pašijí, tentokrát podle Marka.

středa 19. 3. 08
Bohoslužby na VOŠ EA. Svátky za dveřmi.

úterý 18. 3. 08
Jednání s pozůstalými, příprava pohřbu. Slib staršovstva bude v neděli 18. května. Na stránkách sboru se objevila nová rubrika - HNeD Bratislava. Ve srubu zkouška Poletíme?

pondělí 17. 3. 08
Odpoledne Vřešťani v poloviční sestavě. Ale zábava byla! Večer mládež, domluva s Petrem K. ohledně tábora a vody. Snad se věci hnuly, uvidíme.

neděle 16. 3. 08
Ráno bohoslužby, květná neděle. Ze synodní rady přijel Oliver Engelhardt domlouvat setkání v Bratislavě a účast našich ochotníků. Zemřel br. Dolník, pohřeb bude mít v pátek. V 10,30 bohoslužby v Domě důstojného stáří v Maloměřicích. Začalo pršet, na koberci opět bláto.

sobota 15. 3. 08
Husovické listy jsou namnoženy. Katecheze dospělých, vše se pomalu chýlí ke křtu. Ve srubu zkouška ten-singu Brno.

pátek 14. 3. 08
Výroba Husovických listů č. 1/08. Deštivo, pošmourno. Dozvuky včerejší debaty o táboře a vodě, Petr K. přijde v pondělí na schůzku mládeže a proberem to.

čtvrtek 13. 3. 08
Aprílové počasí, sluníčko a černé mraky, déšť, kroupy, a dokonce sněhová bouře. Biblická hodina na text 1P 2,11-17. První schůze nového staršovstva. Kurátorem byl zvolen Vláďa Zikmund, místokurátorem Jarek Klimek, hospodářem Jirka Sedlák. Pokladníka bude dělat Denisa Klimková. Debata o prázdninových akcích.

středa 12. 3. 08
Jednání s Ymcou a dalšími, článek a fotky z Desertu, maily jen sviští!

úterý 11. 3. 08
Odpoledne v kanceláři schůze odboru pro práci s dětmi, večer ve srubu hudební klub, tentokrát o Leoši Janáčkovi.

pondělí 10. 3. 08
Odpoledne Vřešťani v plném počtu, vyprávění o Ester. Večer mládež, jako druhý program nám udělal Matouš P. koncert.

neděle 9. 3. 08
Bohoslužby s kázáním o konfliktech ve společenství (Ř 14, 13). Pak výroční sborové shromáždění s volbou staršovstva. Byli zvoleni za členy V. Zikmund, M. Hadlač, J. Klimek, J. Sedlák, I. Cimr, P. Konvalinka, D. Thálová, M. Šidlová, M. Kalusová, za náhradníky J. Vrubel, V. Hauser a M. Smetana. Večer bohoslužby Desert, tentokrát s kapelou Sven vidlí vous a spisovatelem Janem Balabánem. Kázání na Ř 10,9. Druhý pokus vyšel dokonale. Desert praskal ve švech, Jan Balabán byl úžasný, jeho řeč byla vtipná a šla do hloubky. "Jsem dost starý na to, abych pochopil, že tohle není jenom tak, samo od sebe," pravil Balabán v zákulisí. Aplaus nebral konce.

sobota 8. 3. 08
Přípravy na zítřek, čeká nás výroční shromáždění a volba staršovstva.

pátek 7. 3. 08
Farář měl jet dnes do Prahy přednášet něco o písničkách, ale nakonec nemusel, k své velké radosti. Ať žije elektronická pošta a Matouš P.!

čvtrek 6. 3. 08
Biblická hodina, text 1P 2,7-10. Kurátor v akci. Program dubnového Desertu je komplet - Květy, Sestry Steinovy a Gamba blues band.

středa 5. 3. 08
Program letošního Husovického dvorku nabývá zřetelných obrysů, starosti jsou s dubnovým Desertem, není stále potvrzena třetí kapela. Mezitím bude ještě tuto neděli Desert březnový, vypadá to, že Jan Balabán tentokrát opravdu přijede.

úterý 4. 3. 08
Přípravy věcí příštích.

pondělí 3. 3. 08
Odpoledne Vřešťani o Nehemiášovi, večer mládež. Nejdříve se mluvilo o dětech (Mt 18,1-5), pak se plánovala cesta na Ukrajinu (akce Ymky). A nakonec se hrála veselá hra.

neděle 2. 3. 08
Bohoslužby s vyprávěním pro děti, tentokrát o Saulovi na cestě do Damašku. Počasí bylo blátivé, děti v zahradě zmazaly napřed sebe a pak všude všechno. Odpoledne koncert husovického varhaníka Ondřeje v Blahoslavově domě. Velmi úspěšný, podle ohlasů soudě.

sobota 1. 3. 08
Kolem poledne prudký vítr, déšť a bouřka. Katecheze dospělých, pěkný rozhovor.


pátek 29. 2. 08
Michal napíše článek do S. o našich webových stránkách. Setmělo se a začalo pršet. Blíží se vítr.

čtvrtek 28. 2. 08
Biblická hodina na text 1P 2,1-6. Diskuse - za daných okolností těžká věc.

středa 27. 2. 08
Chystání dubnového Desertu, budou opět tři kapely.

úterý 26. 2. 08
Starosti členů sboru a pastorační hovory. Večer zkouška Poletíme?

pondělí 25. 2. 08
Odpoledne Vřešťani, večer mládež. Peníz v ústech ryby jsme nevyřešili. Vzducholoď padala, ale všichni zůstali na palubě.

neděle 24. 2. 08
Ráno bohoslužby, kázání o víře a skutcích. Kafe na dvorku, jaro neuvěřitelné. Odpoledne v pořadu Cesty víry dokument o církvích v Husovicích. Škoda, že bylo dáno více prostoru informacím, odkud který farář pochází, než jaké aktivity ta která církev koná. Ale i pro nás samotné mohou být takové obrázky užitečné: čtvrtina, která se týkala nás, ukázala, že na začátku bohoslužeb je sál poloprázdný, protože spousta lidí si zvykla chodit pozdě, že vpředu je farář s prázdnými židlemi, protože ti, kteří přijdou včas, si sedají většinou dozadu, že dětí na Vřešťanech není mnoho a že farář se neusmívá na kameru. Naopak mládež z toho vyšla tentokrát se ctí.

sobota 23. 2. 08
Příprava na křest, kam přišla navíc Eva Š. jen tak si poslouchat. Jarní prázdniny pomalu končí.

pátek 22. 2. 08
Ve srubu zkouška skupiny Poletíme?, pro změnu zas s jiným bubeníkem, tentokrát z Hoochie Coochie Bandu. Jaro?

čtvrtek 21. 2. 08
Biblická hodina se dnes nekonala, jsou totiž prázdniny. Ani jinak se ve sboru nic nedělo, aspoň pokud vím.

středa 20. 2. 08
Klid jarních prázdnin. Ostřejší debata pouze na bigblogerovi. V zahrádce se tlačí ze země cibulky tulipánů a narcisů. Sluníčko.

úterý 19. 2. 08
Rozhovor se snoubenci Janou V. a Zdeňkem P. Svatební sezóna začíná.

pondělí 18. 2. 08
Protože jsou v Brně jarní prázdniny, nic se nekonalo, ani Vřešťani, ani mládež. Na kus řeči se ohlásili manželé Jan K. a Eliška F., ale nakonec se nestihli stavit. Na zahrádce vykvetly první krokusy.

neděle 17. 2. 08
Bohoslužby o pravdách a pravdě. Mrzlo, až praštělo. Pak ještě bohoslužby v Domě důstojného stáří v Maloměřicích, kázal kolega Průša.

sobota 16. 2. 08
Katecheze dospělých, na křest se připravují čtyři lidé.

pátek 15. 2. 08
Debatní kroužek Jiřího F. Bumbálkům se narodil syn Melichar. Gratulujeme!

čtvrtek 14. 2. 08
Biblická hodina na text 1P 1,22-25. Staršovstvo končí volební období, dnes naposledy schůze v tomto složení. Děkujeme všem presbyterům za jejich práci, zejména Pavlovi D., který dělal pokladníka sboru předlouhých dvaatřicet let.

středa 13. 2. 08
Vyúčtování daru Bádenské církve odesláno synodní radě. Zítra poslední schůze současného staršovstva, volba nového bude v neděli 9. 3.

úterý 12. 2. 08
Dopoledne v Husovicích pastorálka brněnského seniorátu. Děkujeme všem, kteří přispěli k pohoštění. Věra M., Míla P. a Květa S. zaslouží zvláštní poděkování, strávili tu půl dne ve službě. Odpoledne ve farní kanceláři schůze seniorátního odboru pro práci s dětmi.

pondělí 11. 2. 08
Ráno všelijaké návštěvy, odpoledne Vřešťani, večer mládež, tentokrát bez TV. Cesty víry z Husovic se budou vysílat v neděli 24. 2. v 13,15 na ČT 2.

neděle 10. 2. 08
Ráno bohoslužby na první postní neděli, kázání o pokání, vysluhování večeře Páně. Porada HNED. Přemlouvání případných kandidátů do staršovstva. Večer Desert, Sváťa i Londýn ve formě, zase jednou plno. Jirka S. a Petr K. sdělují nové myšlenky o táboru a vodě. Schyluje se ke změně? Uvidíme zítra, co na to mládež.

sobota 9. 2. 08
Dopoledne u nás setkání kurátorů brněnského seniorátu. Děkujeme Věře M., Míle P. a Jitce H., které se staraly o pohoštění. A taky Vláďovi V., který to měl všechno na povel. Jirka S. vyzkoušel nový přívěs a byl spokojen. Večer ve srubu zkouška Poletíme?, mají nového bubeníka.

pátek 8. 2. 08
Dnes se ve sboru celkem nic nedělo, jen Jirka S. chce půjčit přívěs a zítra je u nás to setkání kurátorů. Na zahrádce vykvetly talovíny.

čtvrtek 7. 2. 08
Biblická hodina na text 1P 1,17-21. Vznikla z toho celkem zajímavá diskuse o modlitbě. Tentokrát nás bylo přece jen o něco více než minule. Kurátor chystá na sobotu setkání kurátorů.

středa 6. 2. 08
Statistika je velmi přesný součet velmi nepřesných čísel. Zveřejněna bude jako obvykle při výročním shromáždění v březnu. Účty jsou přesnější, zpracováváme vyúčtování daru Bádenské církve. Dita je tak hodná, že překládá do němčiny. Informatorium školy nedělní funguje.

úterý 5. 2. 08
Vzniklo husovické Informatorium školy nedělní, což je internetová nástěnka, kde se zainteresovaní mohou dozvědět, kdo kdy učí Nedělní školu, popřípadě další novinky týkající se této bohulibé činnosti. Děkujeme Michalovi. Možná že časem se rozjede stejným způsobem i diskusní nástěnka členů sboru.

pondělí 4. 2. 08
Česká televize na Vřešťanech, bohužel nepřišla zrovna ani Marika, ani Klára, ani Tom, takže dětí nebylo mnoho a zpěv byl trochu slabší. Na druhou stranu bylo dobře, že přišla Františka a rozehrála hru, která se dala hezky natáčet. Poté štáb na schůzce mládeže, rozhovor redaktora s účastníky. Všichni jsme zvědavi, co z toho vznikne. Farář je rád, že to má za sebou, ale zapomněl se zeptat, kdy to budou vysílat. Ani neví, jestli to chce vidět. Na stránkách se díky Hadleymu objevila kronika HNeD.

neděle 3. 2. 08
Bohoslužby s vyprávěním pro děti, Česká televize si točila záběry. Farář měl obavy, že o pololetních prázdninách některé rodiny odjedou a přijde málo lidí. Někteří skutečně odjeli, přesto přišlo lidí dost. Jen školní děti trochu chyběly, bylo to spíš vyprávění pro dospělé a děti předškolní.

sobota 2. 2. 08
Katecheze dospělých, první setkání čtyřčlenné skupiny zájemců o křest. Úspěšně jsme zahájili, pokračování za čtrnáct dní.

pátek 1. 2. 08
Pololetní prázdniny. Kdo můžete, přijďte v neděli.


čtvrtek 31. 1. 08
Dnes zde natáčel štáb České televize. Farář hercem. Pár záběrů chtějí pořídit i v neděli a pondělí. Biblická hodina, málo lidí.

středa 30. 1. 08
Dnes proběhla tato zvláštní akce: Ráno se dostavil Jiří S. se svým auťákem, který se vyznačuje tažným zařízením, a přenechal farářovi řízení. Farář s varhaníkem vyrazili k Hornbachu - jupíjipijou -, kde převzali dlouho očekávaný přívěs a dopravili ho po překonání různých překážek na husovický dvorek (všimněte si malého h). Vody mohou začít. Jupi jipi atd. Odpoledne si řidič převzal svůj vůz a odjel spokojen k domovu.

úterý 29. 1. 08
Dnes nebývalý zájem o křestní listy. Křest Filipa R. byl poměrně nedávno, ale křest Milana S. už v roce 1950. Nevadí, vše v pořádku, církevní matrika funguje, ale připomnělo mi to, že na stole mám už několik měsíců křestní list Matouše B., který vždy zapomenu rodičům předat. Zítra přivezou ten cajdák.

pondělí 28. 1. 08
Ráno poprask kolem nedodaného článku do Setkávání, situaci zachránila Mirka Š. svými básničkami. Domlouvání svatby, která bude na parníku. A další matrikové i jinak úřední záležitosti. Odpoledne Vřešťani, večer mládež.

neděle 27. 1. 08
Bohoslužby s kázáním na téma církev. Nebyla nedělka, protože když Konvalinkovi ráno přišli k autu, zjistili, že mají prázdné kolo. Než ho vyměnili, bylo pozdě. Kafe. Odpoledne někteří z našeho sboru (zejména dva z účinkujících Ondřej a Láry) v Blahoslavově domě, kde byla znovu provedena skladba Petra Ebena na text J. A. Komenského Labyrint světa a ráj srdce pro varhany a recitátora.

sobota 26. 1. 08
Farář zpět z farářského kursu. Chystá se televizní pořad o křesťanech v Husovicích, tedy i z našeho sboru.

neděle 20. 1. 08
Bohoslužby s kázáním na téma bible, zase nabito. Přítomni i Jan Š. a Petr B., autoři Galerie jednoho díla. Poté kafe. A ještě pak bohoslužby v Domě důstojného stáří v Maloměřicích, kam se mnou tentokrát vedle obligátního varhaníka i paní farářová a Debora Th. Tím se s Vámi na pár dní loučím, ozvu se časem.

sobota 19. 1. 08
Oteplilo se. Že by jaro? František Sch. z ČT si domlouvá s farářem na pondělí schůzku. Budou chtít něco točit.

pátek 18. 1. 08
Debatní kroužek Jiřího F. Dnes došlo ke změně v naší Galerii jednoho díla - po roce a čtvrt byla nádherná socha Jana Šimka nahrazena nádherným fotografickým plátnem Petra Barana. Děkujeme Liborovi P., který poskytl svůj prostorný automobil k odvozu sochy. A jsme rádi, že výborní brněnští umělci vystavují v naší modlitebně!

čtvrtek 17. 1. 08
Biblická hodina, výklad 1P 1,6-9 o radosti z víry. Večer mládež na Leitnerce, koncert Poletíme? a Zelených koulí.

středa 16. 1. 08
Farář v Bělči, na semináři vikariátu vyprávěl vikářům o rodinných, a pak alternativních bohoslužbách. Přívěs má již povinné ručení i techničák. Teď jenom, aby se v pořádku dostal až na náš dvorek.

úterý 15. 1. 08
Dnes ve srubu hudební klub, tentokrát o Igoru Stravinském. Bylo to vynikající, jak Stravinskij, tak Špaček. Přibylo nás, a ani jsme nedutali.

pondělí 14. 1. 08
Vřešťani o babylonském zajetí, pak pokusy o ping-pong. Večer mládež debatující.

neděle 13. 1. 08
Proč pořád dokola o Ježíši Kristu? Takové bylo téma dnešního kázání. Poté rozhovory u kafe, teď už o všeličems.

sobota 12. 1. 08
Svatba Mirvy Mariky V. a Petra Č. ve stověžaté P. U Martina ve Zdi, s tlumočením do finštiny. Uznávám, že s Husovicemi to mělo společného jenom faráře.

pátek 11. 1. 08
Ve srubu si parta mládežníků pouští filmy. Filmový klub, druhá verze?

čtvrtek 10. 1. 08
Biblická hodina, výklad 1. Petrovy 1,3-5. Schůze staršovstva, sestavujeme kandidátku, v březnu bude volba.

středa 9. 1. 08
Teď jsem se navíc dozvěděl, že veškerý program v Desertu začíná až v únoru, což mi zapomněli říct. A já pořád, proč není lednový program! Takže jedno s druhým, v neděli bohoslužba Desert nebude. Jestli přijde Hana Librová v únoru či jindy, časem sdělím.

úterý 8. 1. 08
A zase průšvih! Hana Librová onemocněla a nemůže tím pádem být v neděli hostem v Desertu. Původně ohlášený program se tedy přesouvá na neurčito. Uvidíme zítra, co se dá ještě s lednovým Desertem dělat, doufejme, že i z této prekérní situace vybruslíme se ctí.

pondělí 7. 1. 08
Dobrý den, vlastně dobré dny, farář je opět tady a deník může pokračovat. Snad jste s úspěchem překonali abstinenční příznaky husovicko-netových maniaků a můžete se s vervou pustit do čtení o nových událostech v našem sboru. Dnes se sešli Vřešťani, mluvilo se o Jeremiášovi a pádu Jeruzaléma. Večer mládež, výklad Petrova vyznání a hra Čajová konvička. Sněžilo, pršelo, mrzlo, tálo, ba i slunce svítilo.

úterý 1. 1. 08
Novoroční bohoslužby s večeří Páně. Na kafi zelňačka, dozvuky včerejších oslav. Rozhovor se snoubenci Petrem a Mirvou. Všem vám přeji krásný nový rok. Na pár dní se teď odmlčím, ale za maličko mě opět uzříte.